Itálie a Španělsko evidují pokles v denním nárůstu nakažených

12.04.2020 21:11

Počet obětí koronaviru po celém světě přesáhl 110 000 podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie monitoruje celosvětově. Potvrzených případů nákazy je téměř 1,8 milionu. Nejvíce obětí mají Spojené státy. Obdobný počet mrtvých hlásí i Itálie. Třetí největší počet obětí se nachází ve Španělsku. Obětí celkem je více než 75 000 a 80 procent z těchto úmrtí pochází z Itálie, Španělska, Francie a Británie.

Itálie a Španělsko evidují pokles v denním nárůstu nakažených
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slečna s rouškou, ilustrační foto
reklama

 Itálie eviduje nejnižší mezidenní nárůst obětí od 19. 3, vzrostl o 431.

„Počet obětí nemoci COVID-19 v Itálii za 24 hodin vzrostl o 431, což je nejnižší mezidenní nárůst od 19. března. V sobotu Řím vykázal 619 mrtvých. Informovala o tom italská civilní ochrana. Celkově už země registruje 19 899 obětí pandemie, což je nejvíce na světě po Spojených státech,“ uvádí ČTK a dodává, že celkem byl dosud v Itálii koronavirus zjištěn u 156 363 lidí. Tento počet převyšují jen Spojené státy a Španělsko. Omezení pohybu bude prodloužené do 3. května. Vrcholu pandemie dosáhla Itálie na konci března, od té doby počty nově infikovaných a obětí klesají, nicméně pokles není tak strmý, jak se doufalo.

Španělsko má dalších 619 obětí COVID-19 a 4 167 nových nakažených

„Ve Španělsku zemřelo za poslední den 619 nakažených koronavirem. Je to o stovku více, než oznámily úřady v sobotu, kdy byl tento údaj nejnižší za skoro tři týdny. Počty nových případů nákazy jsou dnes ale asi necelých sedm stovek nižší oproti sobotě. Dosud bylo ve Španělsku potvrzeno 166 019 nakažených koronavirem, z toho skoro 17 000 lidí zemřelo a 62 391 se uzdravilo,“ uvedlo dnes podle ČTK Ministerstvo zdravotnictví. O zmírnění volného pohybu zatím není řeč. Nouzový stav tento týden parlament znovu prodloužil, a to zatím do 26. dubna. Španělsko je v počtu nakažených koronavirem druhou nejhůře zasaženou zemí na světě po Spojených státech, v počtu obětí je třetí po USA a Itálii. Nejvíce zasaženou oblastí je madridský region, následuje Katalánsko.

V Británii zemřelo 737 lidí

„V britských nemocnicích zemřelo dalších 737 lidí, a počet obětí koronaviru v království tak vzrostl na 10 612. Jde o nejmenší nárůst za poslední dny, v předchozích dvou dnech vždy zemřelo více než 900 pacientů,“ uvedla podle ČTK agentura Reuters. Nejvíce zasažená je Anglie. Do nedělního rána bylo v celé zemi provedeno 352 974 testů na koronavirus. Testováno bylo 282 374 lidí, z nichž 84 279 mělo pozitivní výsledek. Podle ministra zdravotnictví Matta Hancocka zdravotní system Británie není „zahlcený“.

Ve Francii zemřelo na nákazu 14 393 lidí, 561 za poslední den

„Počet obětí koronaviru ve Francii vzrostl za posledních 24 hodin o 561 na celkových 14 393, uvedly tiskové agentury s odvoláním na francouzské úřady. Celkem se dosud nakazilo 95 403 lidí. Po celém zemi je nyní v nemocnicích 31 826 pacientů nakažených koronavirem; 1 688 z nich bylo hospitalizováno od soboty,“ uvádí ČTK s tím, že po celé zemi je 31 826 pacientů v nemocnicích.  

Německo eviduje 120 479 nakažených COVID-19

„Počet potvrzených případů koronavirové nákazy v Německu vzrostl za posledních 24 hodin o 2 821 na 120 479. V zemi zemřelo dalších 129 lidí s nemocí COVID-19, a dohromady tak je obětí nákazy už 2 673,“ informoval o tom v neděli podle ČTK německý Institut Roberta Kocha. Počet nakažených se druhým dnem po sobě snižuje. Podle kancléřky Merkelové je důvod k mírnému optimismu, opatření se zpřísňovat nebudou.

Von der Leyenová varuje Maďarsko a doufá ve vakcínu do konce roku

„Předsedkyně Evropské komise (EK) pohrozila Maďarsku, že pokud jeho opatření přijatá v boji proti šíření koronaviru překročí povolenou mez, hrozí mu řízení pro porušování unijních smluv,“ uvedla Ursula von der Leyenová  to uvedla podle agentury DPA s tím, že vakcínu proti koronaviru by se mohlo podařit vyvinout do konce roku.

Evropská komise nyní přezkoumává nouzová opatření ve všech členských zemích, kterých se to týká, aby zjistila, jestli některá nejdou proti demokratickým hodnotám a základním právům. Kritizované zatím v tomto ohledu bylo především Maďarsko kvůli dekretům premiéra.

Rusko eviduje 2 186 nově nakažených

„V Rusku se koronavirus za posledních 24 hodin nově potvrdil u dalších 2 186 lidí, počet nakažených v zemi tak stoupl na 15 770. Jde o nejvyšší denní přírůstek infikovaných od počátku pandemie v zemi. S odvoláním na ruské úřady o tom informovala agentura TASS,“ uvádí ČTK s tím, že velká část nových připadá na oblast hlavního města Moskvy, kde se dosud potvrdilo 10 158 případů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…