Itálie je mrtvá: Nová přísná opatření

12. 3. 2020 6:36

Velmi silná opatření zasáhla kvůli koronaviru Itálii. Premiér Giuseppe Conte ve středu večer oznámil, že se po celé zemi zavřou obchody a bary. Zůstávají otevřené jen potravinářské obchody a lékárny.

Itálie je mrtvá: Nová přísná opatření
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka
reklama

Itálie včera opětovně zaznamenala velký nárůst úmrtí v souvislosti s koronavirem. I proto večer premiér Giuseppe Conte oznámil, že se v celé zemi uzavřou všechny obchody vyjma potravinářských a lékáren. Dočasně se zavřou i všechny bary, restaurace a kadeřnictví. Firmy mají nařízeno zastavit provoz všech oddělení, která nejsou klíčová pro výrobu. V provozu mohou zůstat trafiky a novinové stánky. 

Tato opatření vstupují v platnost od dnešního dne. Již od úterý měli přitom Italové zavedená omezení pohybu a zakázány jakékoli větší společenské akce. Zavřeny jsou i školy, muzea či divadla. 

Conte ve svých slovech včera občanům poděkoval, píše server České noviny.cz, že dokázali změnit návyky. Obyvatelům vzkázal, že jejich odříkání přispívá ke společnému blahu. Nová opatření budou platit do 25. března. 

V Itálii se nakazilo koronavirem již víc než 12 tisíc lidí. Zemřelo již 827 občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…