Italské námořnictvo u Libye zachránilo na 3000 uprchlíků

23.08.2015 6:10 | Zprávy

Italské námořnictvo dnes ve Středozemním moři u břehů Libye zachránilo asi 3000 uprchlíků z desítky lodí. Záchranná operace stále pokračuje. Zatím není jasné, kam italské úřady všechny nové běžence umístí, uvedl podle agentury Reuters mluvčí pobřežní stráže.

Italské námořnictvo u Libye zachránilo na 3000 uprchlíků
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Policie v italském městě Palermu zároveň oznámila, že zatkla šest Egypťanů, které podezřívá z pašování imigrantů. Šestice byla na palubě přeplněné lodi zachráněné 19. srpna.

Další obří vlna běženců vyvolala kritiku vlády premiéra Mattea Renziho a způsobu, jakým se s uprchlickou krizí vypořádává. "To je snad vtip. Používáme naše vlastní síly na to, abychom dělali práci pašeráků," řekl senátor Maurizio Gasparri ze strany Lid svobody.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Kritizujete migrační kvóty, ale není to pozdě

Respektive s křížkem po funuse? A kdybyste byli ve vládě, zařídíte nějak naše vyvázání z migračního paktu? Jde to vůbec - jinak než když vystoupíme z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exner ze STAN vysvětluje: Opak míru není válka

18:51 Exner ze STAN vysvětluje: Opak míru není válka

Co je opakem opaku aneb jak přilákat, případně odehnat voliče. Kdo se chce pobavit a nemá na vstupné…