Ivan Hoffman: Ransdorf nikdy nemohl být s KSČM úspěšný

26.01.2016 19:04

Miloslav Ransdorf byl velmi originální, nesmírně vzdělaný a důležitý politik. Ale nikdy jsem nepochopil, proč nevstoupil do jiné strany, která by se stále jen nesnažila komunismus obhajovat. Tak okomentoval nedávnou nečekanou smrt komunistického europoslance známý komentátor Ivan Hoffman ve vysílání Českého rozhlasu.

Ivan Hoffman: Ransdorf nikdy nemohl být s KSČM úspěšný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Podle Hoffmana je na příkladu Ransdorfa vidět, že ani výjimečné vzdělání není zárukou úspěchu v politice nebo v podnikání. Dobré vzdělání z vás také neudělá dobrého řidiče. „Ransdorf občas havaroval, občas zkrachoval v politice, občas zkrachoval v podnikání, ale vlastně vždy byl zajímavý, vždy poutal pozornost. Číst rozhovory s ním bylo zajímavější než s jinými politiky, protože doopravdy přemýšlel, měl co nabídnout,“ prohlásil Hoffman s tím, že pro něj je Ransdorfův život velké tajemství.

Celý text včetně audionahrávky je ZDE.

„Nikdy jsem nepochopil, proč, když došlo ke změně poměrů, se přidal k lidem, kteří se zde rozhodli udržet při životě komunistickou stranu, když vlastně celou dobu, nějakých 25 let, místo toho, aby říkala, co ta komunistická strana chce pro lidi udělat, soustředili na to, aby řekli, čím vším je jiná, jak od ní nic nehrozí. Proč nešel do nějaké jiné strany? To jsem nikdy nepochopil,“ podivil se komentátor.

Něco takového mu nejde dohromady s Ransdorfovou erudicí, s jeho vzděláním. „V tom ten jeho osud byl předem nenaplněný. Nikdy se nemohl dobrat úspěchu. Nikdy nemohl být s tou politickou stranou úspěšný, přesto jí věnoval obrovské množství práce,“ myslí si Hoffman.

Samotnou KSČM Hoffman pokládá za nostalgickou stranu, která už jen vzpomíná na to, co za jejich vládnutí bylo dobré. Myslí si, že komunisté by se už nikdy nestali stranou revoluční. „Myslím, že většina jejích členů chce dožít a je to strana spíše nostalgická. Vzpomínají na to, co v jejich mládí, v jejich systému, bylo dobré. A tím vzpomínáním nějak společnosti prospět nemohou,“ domnívá se Ivan Hoffman.

 

 

 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Názory

Souhlasíte se mnou, že jsou dnes lidé z jiným názorem než má tato vláda označováni za troly, dezinformátory či nějakou pátou kolonu? A tito lidé zase opačný tábor nazývají pražskou kavárnou apod. Jak přesně byste chtěla tyto lidi stmelit? Jde to vůbec? Slibovali to už mnozí a zatím přilili spíš olej...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

14:25 Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová v těchto dnech vzbudila velkou mediální pozornost, když upozor…