Ivan Langer: Vydělávám mnohem víc než v politice. Mirku Topolánku, abych ti dal víc peněz, budeš se muset snažit

1. 12. 2017 8:25

Langer politiku opustil již před sedmi lety a tvrdí, že bez ní je mu mnohem lépe, i když nemůže vyloučit, že ho mrzí, že již nemůže zasahovat do věcí, které by rád změnil, či udělal jinak. „Je pravda, že teď vydělávám mnohem více peněz, než v politice, živím se jako advokát a hodně peněz věnuji nadacím,“ upřesnil v Osmičce Heleny Šulcové s tím, že si sice mnoho lidí nemyslí, že je darebák, ale on si stojí za tím, že je zodpovědny člověk.

Ivan Langer: Vydělávám mnohem víc než v politice. Mirku Topolánku, abych ti dal víc peněz, budeš se muset snažit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

Ivan Langer také sdělil, že z prezidentské kampaně byl z počátku velmi rozpačitý a to byl jeden z hlavních důvod, proč chtěl Mirka Topolánka podpořit a zaslal mu na transparentní účet na prezidentskou kampaň padesát tisíct korun.

„To jsi se moc nepochlapil,“ vzkázal Topolánek Langerovi s tím, že velcí kluci posílají velké peníze. Langer poté nevyloučil, že by tedy Topolánkovi na účet nepřihodil další částku. „To se budeš muset, Mirku, ale ještě hodně snažit,“ řekl se vztyčeným ukazováčkem a dodal, že Topolánek mezi kandidáty vtrhl skvěle a je zvědavý na jeho kampaň.

„Mirek je hodně otevřený, ryzí a velmi laskavý, i přesto, že se říká, že není nepopsaný list, tak se uměl ze svých chyb poučit,“ míní Langer.

Padl i dotaz od diváka Osmičky, jestli až bude Topolánek na Hradě, bude mu Íčko dělat Mynáře, nebo Ovčáčka. Na svou přezdívku z policejních odposlechů šéfa podsvětí Mrázka je však Langer vysazený a kvůli tomuto označení se i soudil a soud vyhrál. „Na Hradě bych nedělal a přezdívka Íčko bolí. Vzniklá legenda o Íčku dokazuje to, že jednou vržené bláto pomluvy, i když vyhrajete soudní spory, tak stále přetrvává,“ dodal Langer s tím, že tak ho tituloval člověk, se kterým nikdy nebyl v kontaktu.

Co se týká médii probíraného zdraví Miloše Zemana, to je podle Langera věcí, která není pro hlavu státu až tak osobní, ale veřejnou. „Když jsem Zemana viděl, udělal jsem si svou diagnózu, ale jak je to komentováno se mi vůbec nelíbí,“ řekl s tím, že to, co o svém stavu říká, pro něj není důvěryhodné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…