Ivan Langer chystá žalobu na Český rozhlas. Kvůli slovům Janka Kroupy, že jeho lidé stojí za kauzou Babišových odposlechů

19.07.2017 21:42

Exministr vnitra Ivan Langer (ODS) připravuje žalobu na veřejnoprávní Český rozhlas. Vadí mu totiž spojování s uniklými nahrávkami, na nichž hovoří exministr financí Andrej Babiš (ANO) s novinářem MF Dnes Markem Přibilem.

Ivan Langer chystá žalobu na Český rozhlas. Kvůli slovům Janka Kroupy, že jeho lidé stojí za kauzou Babišových odposlechů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

Český rozhlas začátkem června přinesl zprávu o tom, že za kompromitujícími nahrávkami Andreje Babiše, které byly zveřejněny na anonymním twitterovém účtu Julius Šuman, stojí lidé z okolí Ivana Langera.

Reportér Janek Kroupa k tomu totiž měl získat materiály v jedné z kanceláří podnikatele Ivana Kyselého v Olomouci. Jméno Langera měl pak podle všeho uvést i zdroj z policejních kruhů. Kroupa se následně ptal, proč lidé kolem Langera shromažďují kompro na Babiše.

Původní text ZDE.

A právě tato formulace Langerovi vadí. V dopise, který zaslal Českému rozhlasu, uvádí, že z něj reportáž dělá „aktéra ve středu nějakého okruhu lidí, kteří shromažďují kompromitující materiály“. To považuje za závažné obvinění a vyžaduje veřejnou omluvu jak ve vysílání, tak na webu iRozhlas.cz. Popírá i souvislost s osobou Ivana Kyselého, i když blízký vztah k němu neodmítá. 

„Obviňujete mě z podílu na jednání neslučitelného s profesí, kterou vykonávám,“ napsal mimo jiné Langer. Obává se jako advokát, že mu může v očích klientů dokonce vzniknout újma.

Český rozhlas však, jak uvedl jeho mluvčí Jiří Hošna, omluvu odmítá. Důvod k ní prý právníci veřejnoprávního rozhlasu nenalezli. I z toho důvodu tak Langer připravuje podání žaloby. „Musím se bránit,“ uvedl exministr vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…