Ivan Langer má strach. Přečetl si volební průzkum

08.10.2013 10:13

Jako chmurnou prognózu našeho dalšího vývoje vidí někdejší místopředseda ODS Ivan Langer zprávy z Francie. Tam momentálně prosazují zákon, který trestá podnikatele za zavření podniků, které ještě nebylo nezbytně nutné zavírat. Langer uznává, že proti Francouzům je i Miloš Zeman se svým nápady na OKD socialista-břídil, ale přesto se obává, že se i u nás tací sekáči objeví.

Ivan Langer má strach. Přečetl si volební průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

Langera zaujala informace, že francouzský parlament schválil zákon, podle kterého dostanou vysokou pokutu podnikatelé, kteří zavřou podnik, ačkoliv bude posouzen jako životaschopný. Takový podnik má být nejprve nabídnut k prodeji někomu jinému.

Nápad velmi podporuje prezident Francois Hollande, který si od něj slibuje udržení pracovních míst v těžce zkoušeném průmyslu. Průmyslníci se naopak obávají, že nápad ještě více sníží ochotu investovat v zemi. Podle návrhu by se každý podnikatel, který by uzavřel provoz, musel obhájit před obchodním soudem. Pokud by jeho důvody byly shledány jako nedostatečné, mohl by dostat pokutu až ve výši dvacetinásobku minimální mzdy.

Langer na svém Facebooku uznal, že proti takovýmto nápadům jsou i řešení problémů OKD v Dole Paskov z hlavy Miloše Zemana celkem přijatelná. Následně jej zpráva přiměla ke zvolání: „Socialisté a komunisté všech zemí světa, spojte se!“ Jak se prý bývalý místopředseda OS dívá na volební průzkumy, nebude dlouho trvat, až si i u nás padnou socialisté s komunisty kolem krku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtinová vyvalila špínu na Dvořákovu ČT: Chodil za poslanci a ptal se na můj výkon. Protěžovali Zemana a Čínu. A mnohem více, tady bude ještě zle

19:43 Drtinová vyvalila špínu na Dvořákovu ČT: Chodil za poslanci a ptal se na můj výkon. Protěžovali Zemana a Čínu. A mnohem více, tady bude ještě zle

Novinářka a někdejší dlouholetá moderátorka České televize Daniela Drtinová odhalila, co se v ČT ode…