Ivan Langer napsal o svém strachu z komunistů. Dnes se může bát ještě víc

23.07.2013 10:45

Asi budeme mít první vládu, kterou podpoří komunisté, zoufal si o víkendu na Facebooku bývalý místopředseda ODS Ivan Langer. V diskusi mu následně mnozí poťouchle vzkázali, že bude koukat, až budou komunisté dokonce ve vládě. V úterý pak dal jeho obavám reálné kontury šéf komunistických poslanců Pavel Kováčik, když před jednáním s prezidentem vyjádřil názor, že hlavní je, aby se k vládě nevrátila pravice.

Ivan Langer napsal o svém strachu z komunistů. Dnes se může bát ještě víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer na kongresu ODS
reklama

Bývalý místopředseda ODS a ministr vnitra na svém Facebooku čile komentuje politické dění. V neděli poznamenal na adresu Rusnokovy vlády, že si nejspíš připíše jeden z jeho pohledu nepříliš záviděníhodný primát.

„Nechci nikomu kazit nedělní atmosféru. Ale vypadá to, že od listopadu 1989 budeme mít první vládu, kterou podpoří komunisté,“ objevilo se na Langerově profilu mezi litaniemi na policisty a státní zástupce, vyšetřující jeho bývalé kolegy z poslaneckého klubu.

Jeho příspěvek rozpoutal střet značně rozporuplných názorů. Jeden z diskutujících například Langerovi vzkázal: „Asi se budete divit, až si je lidi zvolí plnohodnotně.“ Další vyjádřil názor, že „to strašení komoušema je už docela trapné“. Opačný postoj hájil například známý ostravský pravicový glosátor Radek Velička: „Kdo obhajuje komunisty, patří k nim. Tedy je dobytek,“ napsal do diskuse. V jejím závěru se nakonec znovu vyjádřil i sám Langer: „Bytostně protestuji proti zde přítomné adoraci komunistického režimu, který je ve své podstatě shodně zrůdný jako nacismus,“ napsal.

Jeho obavy, že komunisté nakonec Rusnokovu vládu podpoří, se mohou naplnit již dnes. Prezident Miloš Zeman totiž v rámci svého „kolečka“ vyjednávání s předsedy poslaneckých klubů jedná s komunistou Pavlem Kováčikem. Ten již při příchodu naznačil, že jeho strana novou vládu rozhodně neodmítá.

„Ve straně začíná převládat přístup, že hlavní je, aby se nevrátila ta bývalá pravicová koalice,“ uvedl předseda komunistických poslanců, když přicházel na jednání s prezidentem. Strana podle něj bude o podpoře Rusnokovy vládě uvažovat. „Je třeba, aby ten výsledek byl dobrý pro republiku, pro občany, pro naše firmy,“ vysvětlil Kováčik. Ve straně se podle něj o vztahu k Rusnokově vládě diskutuje, ovšem konečné stanovisko ještě přijato nebylo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…