Ivan Langer se může těšit na omluvu. Definitivně

03.02.2017 11:17

Mediální skupina Mafra neuspěla s dovoláním k Nejvyššímu soudu, a musí se tak omluvit exministru Ivanu Langerovi za články, které ho spojovaly s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Kromě toho musí nakladatelství patřící ministru financí Andreji Babišovi zaplatit náhradu nákladů dovolacího řízení. Senát Nejvyššího soudu zamítl dovolání koncem loňského roku, píše dnešní E15. Mafra rozhodnutí nekomentovala, Langer ho považuje za morální vítězství.

Ivan Langer se může těšit na omluvu. Definitivně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

„Rozhodnutí považuji za morální vítězství a potvrzení správnosti bojovat za očištění svého jména. Hodlám v tom vytrvat,“ řekl Langer.

Omluva se týká tvrzení, že Langer je ve spisu Krakatice „podezřelý“ z propojení na organizovaný zločin kolem bosse Mrázka. Články vyšly v deníku Mladá fronta Dnes a na serveru iDnes.cz. Mafra se hájila tím, že vycházela z přepisů policejních odposlechů.

Langer se žalobou na ochranu osobnosti domáhal omluvy několik let, nejdříve ale jeho nárok pražský městský soud v roce 2010 zamítl. Langer se odvolal k vrchnímu soudu, ten nařídil kauzu projednat znovu a městský soud bývalému politikovi částečně vyhověl.

Další soud, kde proti sobě budou stát Langer a Mafra, respektive tentokrát Lidové noviny kvůli kauze Vidkun, se bude konat na konci dubna, připomíná E15.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…