Ivan Langer se vyjádřil ke včerejší akci proti Zemanovi. Možná budete překvapeni

18.11.2014 12:20

K demonstracím proti prezidentu Zemanovi ze 17. listopadu se vyjádřil i Ivan Langer. Někdejší ministr vnitra a místopředseda ODS, který je zároveň studentským vůdcem z roku 1989, se obává, že dobrý záměr se zvrhl v největší omyl. Ve skutečnosti je prý třeba protestovat proti někomu úplně jinému, než je prezident.

Ivan Langer se vyjádřil ke včerejší akci proti Zemanovi. Možná budete překvapeni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

„Demonstrace proti prezidentu Zemanovi? Největší (dobře míněný) omyl dnešního dne,“ zhodnotil Ivan Langer. Ten demonstranty na svém Facebooku zároveň upozornil, že největším ohrožením hodnot listopadu 1989 rozhodně nejsou opilecké vulgarity. „Naši svobodu ohrožuje koncentrace politické, ekonomické a mediální moci (největší od listopadu 1989)," ukazuje exministr.

V diskuzi pod příspěvkem se pak svěřil, že jej sledování záběrů z Albertova, kde na prezidenta létala rajčata, napadla otázka: „Jaký je rozdíl mezi těmi, kdo demonstrují a tím, proti němuž je demonstrováno?“

Pak zmínil názor diskutujícího Jana Mráze, který má podle něj absolutní pravdu. „Největším paradoxem dnešního dne je pro mě ale to, že titíž lidi, co měli potřebu aktivně se vymezit proti Zemanovi, totéž neměli zapotřebí proti Babišovi,“ svěřuje se. Stálo by to prý za psychologickou studii, pokud ovšem není pravdivá druhá alternativa: Na Zemana házejí vajíčka, protože bojovníkům nedává žádné peníze.

Pak ještě zaperlil, když převzal pojmenování obou politiků, které nastolil právě Jan Mráz: Miloš Zeman je podle něj „vulgarizátor", kdežto Andrej Babiš „koncentrátor". „To jsou pojmy, které mají ambici stát se součástí pojmosloví Wikipedie," připsal k tomu Langer.

Co napsal Ivan Langer postupně na Facebook:

Demonstrace proti prezidentu Zemanovi?
Největší (dobře míněný) omyl dnešního dne!
Ohrožením hodnot listopadu 1989 nejsou opilecké vulgarity!
Naši svobodu ohrožuje koncentrace politické, ekonomické a mediální moci!
(největší od listopadu 1989...!)

.. a po Albertovu si kladu otázku: Jaky je rozdíl mezi těmi, kdo demonstrují a Tim, proti němuž je demonstrovano...?

Přátelé! 1. Vulgarizátor a Koncentrátor jsou pojmy, které mají mít ambici stát se součástí pojmosloví Wikipedie! A pokud se tak nestane samospádem, zapracujte na tom!!!! Můj obdiv a úcta!

Honza Mráz má absolutně nekonečnou pravdu v tom, co píše: " Největším paradoxem dnešního dne je pro mě ale to, že titíž lidi, co měli potřebu aktivně se vymezit proti Zemanovi, totéž neměli zapotřebí proti Babišovi. To je na psychologickou studii. Pokud to nebude prosté: Totiž že první jmenovaný "bojovníkům" nedává žádné prachy."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…