Ivana Zemanová v novinách: Manžela podporuji. Ještě má České republice co nabídnout

06.01.2018 8:18

Zatímco prezident Miloš Zeman pravidelně vystupuje v médích, má svůj vlastní pořad v televizi a nevyhýbá se ani rozhovorům pro Blesk či rádio Frekvence 1, jeho choť Ivana Zemanová se pozornosti novinářů vyhýbá. Sobotní Lidové noviny přinesly portrét ženy, která se zpravidla drží v ústraní, i když neváhá objevit se před novináři i se zbraní v ruce.

Ivana Zemanová v novinách: Manžela  podporuji. Ještě má České republice co nabídnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Briefing k zahájení sběru podpisů k opětovné kandidatuře prezidenta Miloše Zemana na funkci hlavy státu

Když Miloš Zeman oznamoval, že bude obhajovat prezidentský mandát, měl po boku svou choť Ivanu. Ta jako první podepsala petici na podporu kandidatury svého muže. Poté se ujala vedení týmu, který sehnal desítky tisíc podpisů občanů, díky nimž Zeman může svou kandidaturu obhajovat.

„Jsem velice hrdá na svého muže a jsem přesvědčena o tom, že i v příštích pěti letech má co České republice nabídnout,“ řekla při jedné z nemilovaných příležitostí, kdy byla v hledáčku kamer a fotoaparátů.

Ivana Zemanová doprovází svého muže na cestách po českých a moravských krajích a podporuje ho i jinak. Pravděpodobně se shodnou v pohledu na případ omilostněného Jiřího Kajínka. Než se ocitl na svobodě, navštívila Zemanová Kajínka ve vězení. Za svého muže se postavila také ve chvíli, kdy prezident mluvíval o uprchlické krizi jako o invazi migrantů. V tu chvíli Ivana Zemanová neváhala obléct maskáče. V nich uspořádala střeleckou soutěž pro ženy.

„V době, kdy prezident neustále hovořil o nutnosti bránit Evropu před islámským terorismem, si milovnice šansonů neváhala obléct maskáče a uspořádat střeleckou soutěž pro ženy, jíž se zúčastnily i tehdejší ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a poslankyně ODS Jana Černochová, která se láskou k ‚military‘ netají. A nebyla to jediná chvíle, kdy byla paní Ivana k vidění v outfitu, jenž se hodí spíše k milovníkům paintballu nebo airsoftu. V maskovacím oděvu a se zbraní v ruce se nechala fotografovat opakovaně. Ubezpečovala tím, že podporuje manželova slova o údajně narůstající muslimské hrozbě,“ připomněl deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

20:49 Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkován…