Ivo Rittig promlouvá: Vrátil se strach, který jsme měli před listopadem

9. 3. 2016 9:02

Nový týdeník Faktor S přináší exkluzivní rozhovor s „podnikatelem, lobbistou a monackým rentiérem“ Ivo Rittigem. Rozhovor převzalo i Svobodné fórum Pavla Šafra. To přiznává, že Rittig má tu nejhorší možnou pověst, ale na druhou stranu jej orgány činné v trestním řízení navzdory zuřivé snaze stále nedokázaly za nic odsoudit. Rozhovor se navíc týkal spíše společenského prostředí než Rittigových pochybných obchodů.

Ivo Rittig promlouvá: Vrátil se strach, který jsme měli před listopadem
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

„Platím daně, zaměstnávám lidi, dodržuji zákony a vydělávám peníze. Nemám potřebu se komukoli z čehokoli zpovídat,“ vyjádřil se stručně. Mediální masáž se prý snaží jeho jméno pošpinit, ale obchodní partneři si jsou vědomi, že realita je jiná.

Spíše však mluvil o vztahu společnosti k podnikatelům, který se prý zásadně proměnil. „Před deseti patnácti lety vám na úřadech fakt chtěli pomoci. Možná neznali všechno do detailu, možná neměli nejrychlejší připojení k internetu a možná byli před revolucí v KSČ,“ vzpomíná. Zato dnes prý úředníci požadují stohy nesmyslů a ještě si s oblibou podnikatele vychutnávají a využívají k tomu všech zákonných možností.

CELÝ ROZHOVOR ZDE

I jinak se podle něj společnost proměnila. „Strach, který se v pátek večer 17. listopadu 1989 ze společnosti vypařil, se nám vrátil s ještě větší silou. Starostové se bojí rozhodovat, ředitelé podniků se bojí dělat svoji práci a úředníci na všech stupních jsou mistry v alibismu,“ říká. Na druhou stranu to prý ani nemohlo dopadnout jinak. „Pokud chceme vyspělost demokracie měřit počtem zatčených, pokud si myslíme, že objem zabaveného majetku nás všechny udělá šťastnými, tak to jinak vypadat nemůže,“ říká.

V současnosti vidí jako nejperspektivnější byznys zdravotnictví a celkově péči o lidi a nebo cokoliv na internetu. Úspěch však mohou mít i klasické obchody nebo restaurace. „Praha je pořád plná tržních příležitostí i v ‚obyčejném‘ podnikání pro každého, kde nemusíte mít miliardy na rozjezd. Akorát to holt nejde řídit po mobilu ze Špindlu,“ věří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…