Ivo Rittig, vila na Madeiře. Výslech maminky bývalého ředtele dopravního podniku měl grády

24.10.2018 19:17

Soud začal řešit kauzu, ve které figuruje lobbista Ivo Rittig, někdejší ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Martin Dvořák. K soudu se dostavila také obžalovaná maminka Martina Dvořáka. Soudnímu senátu sdělila následující...

Ivo Rittig, vila na Madeiře. Výslech maminky bývalého ředtele dopravního podniku měl grády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Rittig

Deník Právo napsal, že před soudem stanula matka bývalého ředitele DPP Martina Dvořáka Marie Nováková. Dvořák podnik vedl v letech 2007 až 2011. Obžaloba tvrdí, že matka koupila vilu na portugalském ostrově Madeira, a to z peněz, které byly vyvedeny z pražského dopravního podniku. I jejím přičiněním měla podniku vzniknout škoda 40 milionů korun. Nováková však obžalobu odmítá.

„Tyto peníze byly podle obžaloby na základě předražených smluv vyvedeny z majetkové podstaty dopravního podniku. Nováková je statutární ředitelkou akciové společnosti Investorská rozvojová. V realitách podniká od 90. let. Její firmy prý dělaly desítky velkých projektů,“ napsal deník.

Nováková soudu vysvětlila, že před více než deseti let prodělala onkologickou léčbu a pobyt na Madeiře jí pomohl znovu nabrat sil. Proto se rozhodla, že si koupí na ostrově nemovitost a začala se zajímat o jeden developerský projekt. „Podle Novákové smlouvu připravoval právník Drahomír Šachta, se kterým se znala,“ pokračoval deník. Od této právní kanceláře prý také obdržela úvěr na koupi nemovitosti, který prý nebyl ani trochu výhodný. Alespoň podle Novákové ne.

A nejenže musela zplatit nevýhodný úvěr, ale ještě musela čelit novinářům, kteří se o dům kvůli kauze dopravního podniku zajímali. V roce 2015 proto dům prodala. Údajně se ztrátou.

Nováková před soudem zdůraznila, že se ve smyslu obžaloby cítí jako nevinná. „Necítím se vinna ve smyslu obžaloby a nedomnívám se, že bych udělala něco špatného,“ konstatovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…