Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

16.06.2021 22:04

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky za to, že veřejně prohlásil, že se nemusí očkovat. Podle Hnízdila je ale ve skutečnosti Jágr očividně chytřejší než experti Ministerstva zdravotnictví. „Ministerští rádcové by měli vrátit tituly a jít na hotelovou školu. Jágr fór ministr zdravotnictví!“ napsal Hnízdil.

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav
Foto: Facebook Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr

Jágr podle dostupných informací odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše stát se tváří očkovací kampaně a na Facebooku poté dodal, že se očkovat ani nenechá, protože má dost protilátek. Podle odborníků Ministerstva zdravotnictví by ale množství protilátek při rozhodování o podání vakcíny vůbec nemělo hrát roli.

„Jaromír Jágr odmítl stát se tváří očkovací kampaně se slovy, že má po prodělání covidu dostatek protilátek, a tudíž pro něj očkování nemá smysl. Okamžitě se na něj sesypali rádcové Ministerstva zdravotnictví a pravili, že vychází z chybných předpokladů, protože prý nikdo neví, jaká hladina protilátek je dostatečná a jak rychle protilátky klesají. Proto české Ministerstvo zdravotnictví nedoporučuje stanovení protilátek před očkováním a doporučuje očkování všem,“ shrnul kauzu Hnízdil ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz.

Na Jágra se za jeho prý neuvážená slova spustila vlna kritiky, do které se zapojil i starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Ten dokonce fundovaně prohlásil, že Jágrova teorie je kravina. „Já nevyčítám Jardovi, že se nechtěl stát tváří kampaně, on po něm požadoval pan premiér, aby se veřejně oočkoval, a to je asi jediná věc z tisíce, kterou bych vyhověl panu premiérovi i já, ale pokud nechce Jarda, má mlčet, nemůže těm hlupákům říkat, že se očkovat nenechá, protože má dost protilátek. To je kravina na kvadrát, vědecky naprosto vyloučená, je to hovadina, a Jarda, který není zrovna nejostřejší tužka v penále, by se měl zamyslet nad tím, co komunikuje směrem ven, protože to je prostě až nebezpečné,“ prohlásil Novotný.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Anketa

Bojíte se negativních dopadů očkování proti covidu-19 na vaše zdraví?

73%
24%
hlasovalo: 8673 lidí
Ve skutečnosti má podle Hnízdila Jaromír Jágr pravdu. „Jágr se svojí maturitou z hotelové školy strčí odborníky z Ministerstva do kapsy. Podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí je totiž přítomnost neutralizačních protilátek proti SARS-CoV-2 nejlepším aktuálním ukazatelem ochrany před opakovanou infekcí u dříve infikovaných jedinců nebo před průlomovou infekcí u očkovaných,“ vysvětluje Hnízdil.

„Přítomnost neutralizačních protilátek a jejich účinek lze prokázat tzv. virus neutralizačním testem. Při tomto testu se sérum z krve pacienta smíchá s kulturou živých koronavirů a suspenzí vnímavých buněk a sleduje se, zda protilátky přítomné v séru jsou schopny ochránit buňky před infekcí,“ pokračuje Hnízdil s tím, že v rámci studie Zdravotního ústavu v Ostravě se ukázalo, že pozitivní neutralizační test je 99procentní zárukou toho, že si vaše imunita s virem poradí.

„Co víc chtějí ministerští rádcové slyšet? Měli by vrátit tituly a jít na hotelovou školu. Jágr fór ministr zdravotnictví!“ dodal sarkasticky Hnízdil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …