Jak dlouho bude trvat, než Miloš Zeman rozkouše Bohuslava Sobotku? Jiří Paroubek odpověděl

4. 2. 2016 18:26

Někdejší předseda vlády Jiří Paroubek zavítal do čtvrteční Kauzy dne na Rádiu Impuls. Vyjádřil se ke sporu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) s prezidentem Milošem Zemanem. Sobotku prý jednou dožene jeho vztah s právníkem Radkem Pokorným. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani uprchlická krize. V té si prý prezident Zeman počíná až nesmyslně radikálně.

Jak dlouho bude trvat, než Miloš Zeman rozkouše Bohuslava Sobotku? Jiří Paroubek odpověděl
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

„Jak dlouho bude trvat, než Miloš Zeman rozkouše Bohuslava Sobotku?“ ptal se hned v úvodu rozhovoru Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes. „Ono to bude mít nějaké peripetie a zvraty. Do krajských voleb to zcela nepochybně vydrží,“ odvětil Paroubek. Pozice Bohuslava Sobotky bude oslabená, ale v tuto chvíli se to dá svést ještě na hejtmany. Za hlavní tahouny krajských voleb považuje hnutí ANO, ale i Starosty a nezávislé, a především na Moravě i lidovce. Pokud jde o volby do sněmovny, příštím premiérem bude podle hosta Andrej Babiš.

V ČSSD to povede k určitým změnám, protože stovky lidí na krajích budou bez práce. Ale vedení strany se rok před sněmovními volbami měnit nebude. Co bude po nich, se teprve uvidí. Uvažuje Paroubek o tom, že by se v takovou chvíli vrátil do ČSSD a usiloval v ní o vedení? „Já to skoro vylučuji,“ poznamenal.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Pana Sobotku prý jednoho dne dožene jeho spojenectví s Radkem Pokorným. „Oni spolu provedli řadu nestandardních operací, jedna z nich je OKD,“ doplnil Paroubek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pár slov pronesl také na téma uprchlické krize. Měli bychom stát někde mezi radikálním postojem Angely Merkelové a prezidentem Milošem Zemanem. „Čeští občané čekali na někoho, kdo by bouchl do stolu a řekl, že nám nějaké nebezpečí nehrozí,“ konstatoval expremiér. Těch pár desítek uprchlíků, které přijmeme, jsou podle Paroubka lidé, kteří opravdu potřebují pomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…