Jak roze*rat lidi? Novinář Honzejk má nápad

12.06.2020 9:54

Komentátor Petr Honzejk se zamyslel nad tím, co by asi tak udělal, kdyby dostal za úkol „roze*rat“ lidi. A přišel na to...

Jak roze*rat lidi? Novinář Honzejk má nápad
Foto: Repro Facebook
Popisek: Posprejovaná socha Winstona Churchilla na stejnojmenném náměstí
reklama

Ve světě je teď v módě bourat pomníky. Londýnský starosta Sadiq Khan by rád zhodnotil vhodnost soch rozmístěných po Londýně. Ve Spojených státech by demonstranti, kteří vyrazili do ulic vůli smrti černocha George Floyda, také rádi odstranili sochy lidí, které by bylo možné označit za otrokáře. A v Praze kdosi posprejoval sochu Winstona Churchila sdělením, že to byl rasista.

„Otázkou je, proč se všechno vzrušení kolem pomníků odehrává zrovna teď. Vysvětlení může být v tom, že se nahromadila energie a světem se šíří cosi jako příčná vlna. Společnosti si radikálním a možná ne úplně šťastným způsobem znovu ujasňují, kdo vlastně jsou a na čem jim záleží. Ovšem možná je za zostřeným pohledem do minulosti ještě něco jiného: pocit marnosti z malosti a upachtěnosti doby současné,“ poznamenal komentátor Hospodářských novin na sociální síti Facebook.

Petr Honzejk promlouvá

Komentátor je toho názoru, že první český prezident Václav Havel by si zasloužil v Česku pomník či pomníky, ale jinak ho prý nenapadá nikdo, kdo by byl hoden podobné pocty. Ukazuje se tak prý, že lidé nemají ke komu vzhlížet jako ke svým vzorům a tápou. Bourání pomníků minulosti může být podle Honzejka projevem tohoto tápání.

Nakonec ke své úvaze přidal i jednu provokativní pozvánku.

„Jinak jsem přemejšlel, co bych asi tak udělal, kdybych měl za úkol rozesrat i ty, co se jinak docela shodnou. A pak jsem na to přišel. Posprejoval bych sochu Churchilla!“ napsal.

Petr Honzejk promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

16:10 Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr sepsal obsáhlý text, zamýšlející se nad pozicí České republiky v…