Jak se stal z chartisty ódéesák? "Čuňas" Stárek, senátní kandidát, vysvětluje

28.05.2016 18:15

Český publicista a legenda undergroundu osmdesátých a devadesátých let František Stárek, přezdívaný Čuňas, se rozhodl posílit Občanskou demokratickou stranu. Bude za ni kandidovat do senátu na Praze 6, členem však není. Stárek v rozhovoru pro Echo24.cz uvedl, že mu vadí zákony ministra financí Andreje Babiše (ANO) a oligarchie.

Jak se stal z chartisty ódéesák? "Čuňas" Stárek, senátní kandidát, vysvětluje
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Podle jeho slov je ODS v současné době nejautentičtější pravicí. Za stranu se rozhodl kandidovat i přesto, že se stranou se ve všem neztotožňuje a kritizuje i prezidentské působení Václava Klause. Zákony současné vlády jej však rozpalují ještě více. Podle něj totiž omezují svobodu občanů. Jde o situaci, která tu prý 25 let ještě nebyla. 

Na Praze 6 bude Stárek kandidovat například proti baletnímu mistrovi Vlastimilu Harapesovi (ANO). „To si nemyslím, že by byla silná konkurence, to je normalizační umělec,“ podotkl Stárek.

Původní text ZDE.

 
Do politiky jej žene zejména vnitropolitická situace. „I když ta mezinárodní politická situace je taky nebezpečná. Já mám pocit, že to spojení vstupu oligarchů do politiky a ubývá občanských svobod, tak jak se levice pořád snaží přenášet rozhodování na stát, je skutečně pro svobodu občanů to nejhorší, co se může stát. To vytváří něco jako zárodky čínského modelu, kdy dole je socialismus a nahoře nějaká high society, která se společností ale nemá nic společného,“ uvedl Stárek. Vadí mu například omezování internetu nebo kuřácký zákon. On sám by do politiky chtěl vnést vizi o občanských svobodách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…