Jak včera naložil uprchlíkům Viktor Orbán: Přinášíme více

16.03.2016 9:05

Maďarský premiér Viktor Orbán včera u příležitosti 168. výročí povstání Maďarů proti Habsburkům velmi ostře kritizoval přistěhovaleckou politiku Evropské unie. Uprchlíky označil za nebezpečí pro křesťanské tradice Evropy a představitele EU dále obvinil z toho, že chtějí zničit národní státy.

Jak včera naložil uprchlíkům Viktor Orbán: Přinášíme více
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

„Evropa dnes není svobodná, protože se tady nesmí říkat pravda. Je zakázáno říkat, že imigrace evropským zemím přináší kriminalitu a násilí. Nesmí se nahlas říkat, že masová migrace představuje hrozbu pro způsob našeho života, naší kultury, zvyků a křesťanské tradice. Masová migrace je jako proud vody, který pomalu, ale jistě podemílá břehy. Někteří v této souvislosti hovoří o humanitárních aspektech, ale hlavním cílem migrantů je dostat pod kontrolu evropský kontinent,“ uvedl Orbán ve svém projevu proneseném před budovou Národního muzea v Budapešti.

Maďarský premiér také konkrétně kritizoval plán Evropské komise na přerozdělování migrantů v rámci členských zemí Evropské unie, který vehementně podporuje například německá kancléřka Angela Merkelová. „Nemůžeme připustit, aby stál Brusel nad zákony. Nedovolíme se tlačit do kouta jejich kosmopolitní imigrační politikou. Nebudeme do naší země dovážet zločinnost, terorismus, homofobii a antisemitismus, v jehož důsledku budou hořet židovské synagogy,“ varoval maďarský premiér, který patří mezi představiteli členských státu EU k hlavním kritikům Bruselu.

Současným představitelům EU také Orbán vedle neschopnosti čelit masivní migrační vlně vyčítá, že se snaží EU přetvořit ve Spojené státy evropské, které podle jeho názoru způsobí zánik národních států. „Je nejvyšší čas, abychom začali bít na poplach a společně s našimi spojenci tomuto záměru zabránili. Pokud chceme skutečně eliminovat masovou migraci, musíme nejprve zastavit Brusel,“ konstatoval před tisíci svých příznivců. Na shromáždění však byli přítomni i jeho odpůrci z řad učitelů, kteří protestovali proti vládním reformám v oblasti školství.

Maďarský premiér jako jeden z mála evropských státníků absolutně odmítá přijímat muslimské uprchlíky. Vláda v posledních měsících přijala celou řadu restriktivních opatření, jejichž cílem je odradit uprchlíky od vstupu do země. Vloni na podzim Maďarsko jako první vybudovalo na své jižní hranici plot s cílem zastavit masivní migrační vlnu, v rámci které zemí do Německa a Švédska prošlo již před 100 000 migrantů. Za vztyčení plotu si maďarská vláda vysloužila ze strany evropských politiků značnou kritiku, ale později některé země Maďarsko v tomto směru následovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

7:00 Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

Pokazili Američané v Afghánistánu, co mohli, nebo jde o hlubší taktiku, která směřuje k rozvrácení c…