Jaké volby, jaký prezident? Foldyna upřímně napsal čtenáři, co si myslí o dnešní Ukrajině

22.07.2014 16:08

Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna kritizuje, že Ukrajina a Rusko nejsou schopny vyřešit svůj problém – ale stejně tak se česká vládní koalice nedokázala dlouho dohodnout, kdo bude kandidátem na eurokomisaře. Čtenář ParlamentníchListů.cz toto napsal samotnému Foldynovi s tím, zda by si neměl zamést před vlastním prahem.

Jaké volby, jaký prezident? Foldyna upřímně napsal čtenáři, co si myslí o dnešní Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna
reklama

„Kritizujete ukrajinského prezidenta a obě strany za to, že nejsou schopny konflikt vyřešit. Vy ale nejste schopni se dohodnout ani v koalici nad tak ‚banálním‘ problémem, jako je eurokomisař,“ napsal čtenář Václav N. poslanci ČSSD. Od Jaroslava Foldyny se dočkal i odpovědi.

„Porovnávat politickou diskuzi v rámci koalice o vyslání našeho zástupce do Evropské komise s ‚volbou‘ prezidenta na Ukrajině kulhá na obě nohy. Mícháte hrušky s jablky,“ míní Foldyna.

„Nepodporoval jsem nikoho při volbě na Ukrajině, protože volba je slovo, které se k tomu, co probíhalo na Ukrajině, hodí jen málo. Považuji to, co se odehrálo na Majdanu, za zneužití oprávněného rozhořčení občanů nad stavem, kdy v zemi vládli oligarchové a korupce, což bylo využito ke státnímu převratu a jedny oligarchy vystřídali oligarchové druzí. V zemi je chaos a vláda bombarduje vlastní obyvatele. Domnívám se, že jde o geopolitický konflikt, nikoli o demokracii a blaho lidu Ukrajiny. Což považuji za smutné,“ dodal.

Celá odpověď ZDE

Další ze čtenářů ParlamentníchListů.cz se Foldyny zeptal na účast českých vojáků na misi v Afghánistánu, sám na tom totiž nevidí nic pozitivního. „Osobně jsem skeptický ke způsobu vedení tzv. boje proti terorismu. V zásadě i k upřímnosti tohoto boje, kdy na jedné straně je válčení v Afghánistánu, bombardování v Iráku, podpora podivných revolucí v Egyptě, Libyi a na druhé straně přátelské svazky se Saúdskou Arábií, podpora militantních muslimů v době jugoslávské krize v Bosně a na Kosovu,“ napsal mu poslanec.

„Tak se domnívám, že by naši vojáci měli bránit hodnoty demokracie nikoli účastí na misích, ale tam, kde je to reálně potřeba. Čímž vůbec nezpochybňuji hrdinství našich jednotek a vojáků, kteří jsou skvěle vycvičeni a nasazují svůj život,“ dodal.

Celá odpověď ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…