Jako jediní známe detaily primárek ANO v Praze. Nacher překvapil silnou pozicí, řeč byla taky o Krnáčové

21. 4. 2018 18:12

Vysoká účast a silný mandát, s těmito předpoklady odešel poslanec Patrik Nacher po sobotním jednání jako lídr pražské kandidátky ANO. O tom ParlamentníListy.cz ostatně informovaly jako první. Nyní naše redakce získala prohlášení, které těsně po svém jmenování poskytl.

Jako jediní známe detaily primárek ANO v Praze. Nacher překvapil silnou pozicí, řeč byla taky o Krnáčové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Křest knihy Patrika Nachera Konec finančních negramotů v Čechách. Kmotry knihy byli ministr financí Andrej Babiš nebo senátor Jaroslav Kubera

„Musím poděkovat za podporu, upřímně si jí vážím. Je to silný mandát, protože v primárkách se vyjadřovala celá členská základna, a navíc je provázela vysoká účast. Je to pro mne samozřejmě i veliký závazek a já se budu snažit ta očekávání naplnit," stojí v textu, který mají ParlametníListy.cz k dispozici.

Ačkoli hnutí ANO neuveřejnilo přesné výsledky (kandidáti byli známkováni jako ve škole), nám se podařilo zjistit, že Nacherovo vítězství bylo drtivé a že jako jediný skončil se známkou dva. Co se volební účasti týká, dosáhla bezmála sedmdesáti procent, což vysoko převyšuje běžné "stranické" volby například u ČSSD.

Krom jiného Patrik Nacher zmínil předpoklady, které jsou nutné pro sestavení úspěšné kandidátky hnutí v české metropoli. Jedná se o kooperaci se současnou primátorkou Adrianou Krnáčovou, dále je nutná spolupráce s členskou základnou a konečně podpora nejvyššího vedení.

Podle našich informací disponuje ANO interními výzkumy preferencí v Praze, které Babišovu sestavu prozatím pasovaly na první místo. Na paty jim ale šlapou Piráti a občanští demokraté. „To, že už Adriana nebude kandidovat, zdvihlo volební preference o několik procent, ano,“ přiblížil redakci jeden z vysoce postavených členů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…