Jako za totality! Exmanželka umělce Jana Krause se vyjádřila k politické situaci

21.11.2018 8:17

K aktuální politické situaci se pro Český rozhlas Plus vyjádřila v rozhovoru s moderátorkou Barborou Tachecí herečka Jana Krausová. Je jí líto, že se politická situace vrací zpět před rok 1989.

Jako za totality! Exmanželka umělce Jana Krause se vyjádřila k politické situaci
Foto: Repro ČT
Popisek: Barbora Tachecí

„Když něco herce zlobí, tak by měli být slyšet. Ale myslím si, že ty politické proslovy nám nejdou,“ poznamenala Krausová úvodem s tím, že je ráda, že nyní se herci příliš vyjadřovali. „Myslím, že současná politická situace je dramatická pro každého, i pro herce. Ale nepokládám za ideální, aby se proslovů herci účastnili. Mohou být sebecivilnější, ale je to principiálně patos,“ poznamenala herečka, jež se v osmdesátých letech provdala za herce Jana Krause. S ním byla do roku 1994. 

Fotogalerie: - Osobnosti pro Drahoše

Herečka Dana Morávková přišla podpořit Jiřího Drah...
Herec Tomáš Hanák přišel podpořit Jiřího Drahoše d...
Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli...
Herec Jan Hrušínský přišel podpořit Jiřího Drahoše...
Michaela Hořejší Horáčková přišla podpořit Jiřího ...
Pavel Fischer přišel podpořit Jiřího Drahoše do Ko...

Anketa

Hlasovali byste pro pád současné vlády Andreje Babiše?

10%
90%
hlasovalo: 27984 lidí

Rozhovor najdete ZDE.

„Já mám demonstrace přímo u nosu, neboť hraju na Václavském náměstí. Pokud jsem nehrála, účastnila jsem se jich,“ poznamenala Krausová. „Vracela jsem se domů, až když bylo po všem,“ poznamenala k sobotní demonstraci Krausová. Potěšilo ji, jaký dav se na Václavském náměstí sešel. „Člověk se v tom ale těžko vyzná, kde je pravda,“ podotkla. 

„Uvidíme, co se z toho vykrystalizuje. Přála bych si, aby to dobře dopadlo pro lidi a abychom se zbavili bezmoci v současném bludném kruhu,“ sdělila Krausová s tím, že se jí nelíbí, jak se k celé kauze premiéra Andreje Babiše (ANO) staví pan prezident. „A to, že je kauza zcela neprůstřelná,“ dodala.

Pro Krausovou je výročí roku 1989 emotivní záležitostí. „Je smutné, že se situace vrací zpět. Politika a vedení země mně připomíná totalitu,“ poznamenala Krausová. Lidé, když se chtějí projevit, začínají být podle ní opatrní. I v demonstracích, kde je přítomno mnoho policistů. „Svoboda slova existuje, ale lidé jsou daleko rozpačitější, než by mohli být,“ uzavřela toto téma Krausová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…