Jako za totality! Odpůrci dalšího amerického konvoje píší premiérovi

5. 9. 2015 13:50

Nemluvíte s lidmi, necháte rozhodovat jen vládu a ani parlament nemá čas, aby se vyjádřil. Tato ostrá slova píší premiérovi autoři otevřeného dopisu, v němž se vymezují proti další jízdě konvoje amerických vojáků Českem. Politici by si prý měli uvědomit, že jsou tu pro lidi.

Jako za totality! Odpůrci dalšího amerického konvoje píší premiérovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

V září projede další konvoj americké armády. Tentokrát operace nese název Dunajská jízda. A stejně jako při jízdě Dragounské z jara tohoto roku o sobě dávají vědět i odpůrci těchto akcí. Zaslali premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) otevřený dopis, v němž mu vyčítají, že nevede dialog s veřejností a ještě nechá členy své vlády vítat v Česku vojáky, kteří prý stojí za problémy v bývalé Jugoslávii i Sýrii.

„My, níže podepsaní zástupci občanských iniciativ protestujeme proti pokrytectví vlády a jejího předsedy, proti zabraňování veřejné debaty v tak podstatné věci, jakou je vstup cizích ozbrojených sil na území ČR. Protestujeme proti využívání naší dálniční sítě k demonstraci vojenské síly, proti vnášení neklidu do již tak neklidné společnosti. Na plnění závazků k NATO, které byly přijaty bez občanů, využívejte odpovídajících neprovokujících prostředků a nezbytný přesun ozbrojených sil jiných států realizujete pomocí železničních sítí,“ stojí v otevřeném dopise premiérovi.

Vyčítají mu, že má konvoj vjet na české území už 9. září a vláda o tom měla jednat 31. srpna. A kde je čas na diskusi s veřejností, na případné vyjádření nesouhlasného stanoviska s Dunajskou jízdou a tak podobně. To, co současná vláda dělá, připomíná prý praktiky předchozího totalitního režimu. Další a další vojenská cvičení navíc vedou jen k narůstání napětí, o což autoři otevřeného dopisu rozhodně nestojí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odmítnout pomoc jen proto, že je z Východu? Zoufalství chorého mozku. Vzkaz Wollnerovi, Hrušínskému i Jandovi

9:58 Odmítnout pomoc jen proto, že je z Východu? Zoufalství chorého mozku. Vzkaz Wollnerovi, Hrušínskému i Jandovi

„Když jde o životy, je každá pomoc žádoucí. Ruskou vakcínu Sputnik si kupují a nechají se očkovat v …