Jaktože vaše počítače na úřadech práce nefungují? Lidovci napsali do USA

24.03.2012 10:52

To, že máme v Česku počítačové systémy na úřadech práce, které nefungují ani čtvrt roku po jejich spuštění, vědí už i v USA a v Japonsku. Firmy zapletené do problematické smlouvy informovala skupina politiků KDU-ČSL, když rozepsala dopisy do centrál Microsoftu a Fujitsu.

Jaktože vaše počítače na úřadech práce nefungují? Lidovci napsali do USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jaromír Drábek
reklama

Nadační fond proti korupci zveřejnil smlouvy na dodávky agendových systémů pro úřady práce a dodatky zmíněných smluv, které se ministerstvo práce a sociálních věcí snažilo už čtvrt roku utajit před veřejností.

Lidovci si nechali udělat analýzu, která naznačuje, že by zakázka mohla být spojena s defraudací a obcházením zákona o veřejných zakázkách. Na základě toho, se obrátili na firmy, kterých se smlouva týká: Microsoft a Fujitsu Technology Solutions. „Naše analýza ukazuje, že došlo k porušení zákona. Předpokládáme, že firmy mají svou vnitřní kontrolu, díky které to mohou prozkoumat a zjistit,“ vysvětlil důvody, které lidovce vedly k rozeslání dopisů do zahraničí, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku Jan Bartošek.

Problém tkví v tom, že rámcová smlouva s firmou Fujitsu Technology Solutions, která byla původně určena k tomu, aby pokryla licencování produktů Microsoftu pokrývá široké spektrum činností, které nejsou potřebné. Pro vysvětlení: Je to, jako by ministerstvo na smlouvu o využívání pneumatik Barum nakoupilo auta Audi, byť s koly Barum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pal
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…