Jakub Janda: A takhle lže ruská TV pořád! Docent: V Rusku je nejvíc rozvodů, dětských sebevražd a politických vražd

03.12.2019 9:11

Lobbista Jakub Janda se vyjádřil na svém facebookovém profilu k ruské státní televizi, bývalý poslanec Evropského parlamentu Pavel Svoboda pak přinesl dle jeho slov fakta o Rusku.

Jakub Janda: A takhle lže ruská TV pořád! Docent: V Rusku je nejvíc rozvodů, dětských sebevražd a politických vražd
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

„Pokud se divíte brutální prolhanosti ruské státní televize, tak si představte, že se na tenhle Putinovým režimem řízený výplach díváte denně. Pak nemáte problém věřit, že rozpadající se Evropu ovládají homosexuálové a islamisti, takže ve starém dobrém Rusku je to paráda, i když jste jedni ze světových lídrů v AIDS, zoufalosti sociálního a zdravotního systému, nebo množství uchlastaných či potratů,“ poznamenal Janda.

„Přesně proto to tak funguje. Aby si obyčejní Rusové mysleli, že v Evropě je to strašný a jejich zoufalý život v ekonomicky zaostalé zemi je skvělej. Mladí Rusové tomu nevěří a půlka z nich chce z Ruska utéct, nemalá část starších zatím drží,“ dodal.

Docent Svoboda pak podle svých slov přinesl něco „pro naše pseudokonzervativce“. „Zejména doporučuji bod 9,“ uvedl. 

„1/ Rusko je na prvním místě podle počtu politických vražd. 2/ Rusko je na prvním místě podle počtu rozvodů. 3/ Rusko je na prvním místě podle počtu vražd mezi mladistvými. 4/ Rusko je na prvním místě podle počtu dětských sebevražd v Evropě. Za poslední 3 roky zde spáchalo 1 500 dětí sebevraždu. 5/ Při dopravních nehodách v Rusku každoročně zemře dvojnásobek lidí než v jiných vyspělých zemích. 6/ V Rusku zemře každý rok 400 000 lidí na následky kouření. 7/ Rusko je na prvním místě na světě z hlediska užívání heroinu. Podle oficiální statistiky zemře každý rok na následky užívání drog 40 000 lidí. 8/ Podle posledních údajů žije v Rusku okolo 20 % lidí pod hranicí chudoby,“ uvedl.

Bodem 9 je skutečnost, že Rusko jednoznačně vede i v potratech. Každoročně jde na potrat jeden milion žen, píše se mezi fakty, jež Svoboda zveřejnil.

„70 000 lidí se každoročně pohřešuje v Rusku. Každoročně se vytratí celé město o velikosti 70 000 lidí. V Rusku je největší rozdíl mezi nejbohatšími a nejchudšími na světě. Číslo umírajících lidí na následky nehod v opilosti, požárů, rvaček a vražd se blíží k 1 milionu ročně. To znamená, že z mapy Ruska každoročně kvůli alkoholu zmizí milionové město, např. Kazaň. Podle úrovně školní gramotnosti Rusko zaujímá 43. místo na světě z 65 možných míst. V Rusku je oficiálně 260 000 sirotků. Okolo 1 500 dětských domovů. Neoficiálně více než 700 000 sirotků, tedy více než po 2. světové válce. Ruské potraviny patří ke třetím nejdražším na světě,“ dodal pak ještě dále Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud nepřijmete uprchlíky dobrovolně, nastoupí povinná solidarita! Z Bruselu se valí lavina

20:18 Pokud nepřijmete uprchlíky dobrovolně, nastoupí povinná solidarita! Z Bruselu se valí lavina

Evropská komise ve středu plánuje představit plán týkající se změny evropské migrační politiky. Návr…