Jakub Janda potěšen: Babiš ustavil tým proti dezinformacím a hybridním hrozbám

04.02.2021 7:10

Česká republika má nový tým boje proti hybridním hrozbám. Vede ho poradce premiéra Andreje Babiše (ANO) třiatřicetiletý podplukovník Petr Matouš. Ten hodlá čelit skryté propagandě, dezinformačním kampaním, kybernetickým útokům i ekonomickému nátlaku. Analytik Jakub Janda z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty už popsal, co by nový tým měl ještě dělat.

Jakub Janda potěšen: Babiš ustavil tým proti dezinformacím a hybridním hrozbám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Server Aktuálně.cz přináší informaci, že vláda Andreje Babiše (ANO) dala dohromady nový tým, který má bojovat proti hybridním hrozbám. Podle BIS jsou v tomto směru aktivní především Rusko a Čína.

Anketa

Má Ústavní soud vaši důvěru?

7%
93%
hlasovalo: 30306 lidí

V čele nového týmu stojí podplukovník Petr Matouš, poradce premiéra pro oblast bezpečnosti a armády, který má bohaté zkušenosti ze zahraničních misí a ve své nové pozici by rád koordinoval boj proti hybridním hrozbám.

„Pracovní skupině potřebujeme dát dynamiku, aby se vyvíjela a přenesla do 21. století. Chtěl bych ji inovovat tak, aby u nás problematiku hybridních hrozeb koordinovala," poznamenal podplukovník Matouš.

V novém týmu má své zástupce ministerstvo obrany, ministerstvo vnitra, BIS, Státní úřad pro jadernou bezpečnost, Česká národní banka i policie.

Analytik Jakub Janda z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty serveru sdělil, co by nový tým měl dělat.

„Doposud tato skupina koordinační roli státní politiky proti hybridním hrozbám plnila pouze formálně. Tato skupina by měla fungovat operativně a měla by být schopná reagovat na současné problémy typu vládní selhání v oblasti strategické komunikace během pandemie,“ uvedl Janda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

10:44 Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

Mnozí čeští politici zaujímají odmítavý postoj k úmyslu rodící se vlády budoucího německého kancléře…