Jakub Janda rozkrývá: Takto nás zaprodali agresivní diktatuře. Na Hradě sedí pan Nejedlý...

04.11.2016 14:22

Analytik think-tanku Evropské hodnoty se vyjádřil k informacím, že pokutu Martina Nejedlého, jenž je poradcem prezidenta Miloše Zemana, zaplatili Rusové. Nejedlý spoluvlastní českou pobočku ruského Lukoilu, která měla státu zaplatit pokutu přesahující 32 milionů korun. Pokutu ovšem nezaplatil Zemanův poradce. Podle Jandy to jen ukazuje, jak si Kreml koupil vliv v České republice.

Jakub Janda rozkrývá: Takto nás zaprodali agresivní diktatuře. Na Hradě sedí pan Nejedlý...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Nejedlý se zdraví s Jaromírem Duškem
reklama

„Po roce 2008 se Martin Nejedlý, jednatel české pobočky kremelské společnosti Lukoil, začal přátelit s Milošem Zemanem. Na Zemanovi už od počátku tisíciletí pracoval Zdeněk Zbytek, který ho seznámil s dlouholetým KGBákem Vladimirem Jakuninem, začal ho vozit na jeho akce. Pan Nejedlý, který strávil dekádu prací v okolí Kremlu přímo v Rusku, se stal ústřední postavou Zemanova návratu do vysoké politiky. Byl šéfem financí Zemanovců i Zemanovy prezidentské kampaně, kterou prakticky řídil,“ popisuje svůj pohled na údajný ruský vliv na Hradě Jakub Janda.

Tím ovšem Janda zdaleka neskončil. Na sociální síti Facebook pokračuje v popisu toho, jak Hrad zaprodává vliv v Česku „agresivní diktatuře“.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezident Zeman letos znovu zavítal na fórum Dialog civilizací na ostrově Rhodos pořádané  již zmíněným panem Jakuninem. Tento člověk prý také hradí většinu nákladů spojených s cestou. K tomu stačí dodat, že pan Nejedlý má kancelář přímo na Hradě, „ale jen tak naoko, aby nemusel mít bezpečnostní prověrku, kterou by téměř jistě nedostal“, doplňuje analytik. Na veřejných akcích ovšem prezidenta doprovází a podle Jandy směřuje Zemana tam, kam Kreml potřebuje. Vliv Martina Nejedlého sahá dokonce tak daleko, že sedí na jednáních s ruským prezidentem Vladimirem Putinem místo českého velvyslance, který by tam podle protokolu patřil spíš.

Když měla pana Nejedlý problémy, ruský lukoil mu pomohl, aby ho udržel na důležité pozici.

„Přesně takhle se zaprodává vliv na hlavu českého státu agresivní diktatuře, která nás podle strategických dokumentů českého státu ohrožuje a ničí evropskou bezpečnostní architekturu,“ uzavírá Janda.

Jakub Janda doslova napsal:

Připomeňme si, jak si Kreml koupil dominantní vliv na prezidenta České republiky.

- Po roce 2008 se Martin Nejedlý, jednatel české pobočky kremelské společnosti Lukoil, začal přátelit s Milošem Zemanem.

- Na Zemanovi už od počátku tisíciletí pracoval Zdeněk Zbytek, který ho seznámil s dlouholetým KGBákem Vladimirem Jakuninem, začal ho vozit na jeho akce.

- Pan Nejedlý, který strávil dekádu prací v okolí Kremlu přímo v Rusku, se stal ústřední postavou Zemanova návratu do vysoké politiky. Byl šéfem financí Zemanovců i Zemanovy prezidentské kampaně, kterou prakticky řídil. Na tuto kampaň přišla řada anonymních darů v řádech statisíců.

- Zeman dále jezdí na Jakuninovy KGB teambuildingy, podle Hradu Jakunin hradí většinu nákladů.

- Nejedlý je nyní hlavním poradcem prezidenta Zemana, má kancelář na Hradě. Ale jen tak naoko, aby nemusel mít bezpečnostní prověrku, kterou by téměř jistě nedostal.

- V této pozici jedná jako loutkovodič prezidenta Zemana. V posledním roce za ním pravidelně stojí na veřejných akcích, aby v Kremlu viděli, že stále dělá svou práci a má vliv.

- Podle dostupných informací týdeníku Ekonom jsou pan Nejedlý s panem Mynářem jediní, kteří k Zemanovi mají přímý vliv, jinak se ho snaží držet v informační izolaci.

- Nejedlý má za český stát takovou pozici, že když český prezident jedná s ruským prezidentem, místo českého velvyslance v Moskvě na jednání sedí Martin Nejedlý. Musí se svému chlebodárci ukazovat.

- Česká pobočka Lukoilu, kterou spoluvlastní Martin Nejedlý, dlužila českému státu 32,6 milionu korun, kterou musela zaplatit státu po prohraném sporu kolem prodeje leteckého oleje ze strategických zásob.

A jak Kreml zachránil Nejedlého pozici na Hradě, kde ho tolik potřebuje?

Ruská centrála Lukoilu podle iDNES zaplatila tento dluh za Nejedlého.

Přesně takhle se zaprodává vliv na hlavu českému státu agresivní diktatuře, která nás podle strategických dokumentů českého státu ohrožuje a ničí evropskou bezpečnostní architekturu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…