Jakub Janda rozsévá FOTO. To jsou oni, čeští kolaboranti pracující pro ruské okupanty. Jmenuje i ty, kteří na něm ale vůbec nejsou

31.07.2018 18:06

Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, jak podle něj čeští kolaboranti pracovali pro okupanty. Při svém sdílení se však dopustil nepřesností.

Jakub Janda rozsévá FOTO. To jsou oni, čeští kolaboranti pracující pro ruské okupanty. Jmenuje i ty, kteří na něm ale vůbec nejsou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

„Skupina českých kolaborantů vyrazila na Krym slavit ruskou okupaci ukrajinského území. Porušili tak sankční režim České republiky a jejích spojenců,“ poznamenal Janda s tím, že jednali o cestovním ruchu na ruskou armádou okupovaném území. To doprovodil vysmátým smajlíkem. „Zúčastnili se ‚Dne námořnictva (Ruské federace)‘, tedy doslova slavili s ruskými okupačními silami,“ dodal dále Janda.

Následně připojil fotografii, k níž doplnil i legendu. „Zleva: senátor Doubrava, objíždí jakékoliv ruské kolaborační akce, exposlanec KSČ Skála, který si v StB vybral krycí jméno po Stalinovi a v srpnu 1968 vítal na Ruzyni ruské okupanty, europoslanec KSČ Kohlíček, přední kontakt mezi Rusku federací a KSČ,“ popsal Janda. Josef Skála však nikdy nebyl poslancem, což Janda po upozornění uživatele Facebooku opravil a přetituloval Skálu na pouhého ,,soudruha".

„Pro připomenutí: Rusko má na svědomí přes 10 000 mrtvých Ukrajinců, kteří padli při obraně území své země před ruskými okupanty. Tito vlastizrádci z řad KSČ dnes s ruskými okupanty oslavují,“ uzavřel svůj status Janda.

Kromě toho pak ještě sdílel status ruského ministerstva zahraničí na Krymu, k němuž dodal: „Ruské ministerstvo zahraničí se chlubí skupinou českých kolaborantů (komunistů, jak jinak), která přijela na Krym oslavit ruskou násilnou okupaci území Ukrajiny. Něco jako kdyby přijeli v červnu 1939 do Sudet a fotili se s okupujícími německými bojůvkami. Za takovéhle zneužívání české vlajky bych komunistům doporučoval alespoň deset let na uranu,“ poznamenal ke statusu. 

„Europoslanec Jaromír Kohlíček, senátor Jaroslav Doubrava, Jelena Vičanová + Radim Litterbach (v březnu dostali na půdě RU ambasády ‚medaili‘ za opravy památníků), Jan Rychetský (novinář PL, který má zakázaný vstup na UKR) a pak nějaká Květa Rybárová z českého svazu žen + Zdeněk Pešek (ředitel střední školy obchodu a služeb v Teplicích),“ napsal k snímku následně Janda. Jan Rychetský však na snímku skutečně není...

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál Milionu chvilek. Nachytáni při činu, pak špatná výmluva. A už to jede

20:26 Skandál Milionu chvilek. Nachytáni při činu, pak špatná výmluva. A už to jede

Spolek Milion chvilek pro demokracii zahájil v úterý v Plzni první část ze série akcí pod názvem Šta…