Jakub Janda rozsévá FOTO. To jsou oni, čeští kolaboranti pracující pro ruské okupanty. Jmenuje i ty, kteří na něm ale vůbec nejsou

31.07.2018 18:06

Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, jak podle něj čeští kolaboranti pracovali pro okupanty. Při svém sdílení se však dopustil nepřesností.

Jakub Janda rozsévá FOTO. To jsou oni, čeští kolaboranti pracující pro ruské okupanty. Jmenuje i ty, kteří na něm ale vůbec nejsou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

„Skupina českých kolaborantů vyrazila na Krym slavit ruskou okupaci ukrajinského území. Porušili tak sankční režim České republiky a jejích spojenců,“ poznamenal Janda s tím, že jednali o cestovním ruchu na ruskou armádou okupovaném území. To doprovodil vysmátým smajlíkem. „Zúčastnili se ‚Dne námořnictva (Ruské federace)‘, tedy doslova slavili s ruskými okupačními silami,“ dodal dále Janda.

Následně připojil fotografii, k níž doplnil i legendu. „Zleva: senátor Doubrava, objíždí jakékoliv ruské kolaborační akce, exposlanec KSČ Skála, který si v StB vybral krycí jméno po Stalinovi a v srpnu 1968 vítal na Ruzyni ruské okupanty, europoslanec KSČ Kohlíček, přední kontakt mezi Rusku federací a KSČ,“ popsal Janda. Josef Skála však nikdy nebyl poslancem, což Janda po upozornění uživatele Facebooku opravil a přetituloval Skálu na pouhého ,,soudruha".

„Pro připomenutí: Rusko má na svědomí přes 10 000 mrtvých Ukrajinců, kteří padli při obraně území své země před ruskými okupanty. Tito vlastizrádci z řad KSČ dnes s ruskými okupanty oslavují,“ uzavřel svůj status Janda.

Kromě toho pak ještě sdílel status ruského ministerstva zahraničí na Krymu, k němuž dodal: „Ruské ministerstvo zahraničí se chlubí skupinou českých kolaborantů (komunistů, jak jinak), která přijela na Krym oslavit ruskou násilnou okupaci území Ukrajiny. Něco jako kdyby přijeli v červnu 1939 do Sudet a fotili se s okupujícími německými bojůvkami. Za takovéhle zneužívání české vlajky bych komunistům doporučoval alespoň deset let na uranu,“ poznamenal ke statusu. 

„Europoslanec Jaromír Kohlíček, senátor Jaroslav Doubrava, Jelena Vičanová + Radim Litterbach (v březnu dostali na půdě RU ambasády ‚medaili‘ za opravy památníků), Jan Rychetský (novinář PL, který má zakázaný vstup na UKR) a pak nějaká Květa Rybárová z českého svazu žen + Zdeněk Pešek (ředitel střední školy obchodu a služeb v Teplicích),“ napsal k snímku následně Janda. Jan Rychetský však na snímku skutečně není...

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …