Jakub Janda žaloval v americkém Kongresu. Svět se má na Zemanovi učit, jak poznat vlastizrádce

15.06.2019 19:52

Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na sociální síti Facebook chlubil svou návštěvou amerického Kongresu, kde představovali studii o tom, jak efektivně chránit před vlivem a vměšováním Ruské federace. Při té příležitosti prezidenta Miloše Zemana zmínil jako ruskou loutku a vlastizrádce.

Jakub Janda žaloval v americkém Kongresu. Svět se má na Zemanovi učit, jak poznat vlastizrádce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Jakub Janda na svém facebooku zveřejnil svou fotografii před jednou z ikonických budov hlavního města Spojených států, kterou je budova The United States Capitol. Spolu s ní informoval o nádherném týdnu, který v Americe prožil.

Že byl tento týden plodný dokazuje tím, že nejdříve v Ottawě představovali společnou studii s Kanaďany jak ochránit volby před ruským zasahováním, poté ve čtvrtek v Kongresu prezentovali společnou studii o ruských vlivových operacích.

Společně zde mluvili prý i o „případové studii Miloš Zeman, kdy se Rusům podařilo pečlivou prací krok za krokem získat plnohodnotnou loutku“. „Když dobře pochopíme mechanismy kultivace vlastizrádců, tak je příště odhalíme mnohem dříve,“ poukazoval na případ současného českého prezidenta.

Na závěr svého textu zdůraznil, že je hrdý na to, že se jejich práce dostane do Kongresu. Jde prý o společnou práci skupiny západních analytiků a několika specialistů z řad demokratických Rusů, které Putinova diktatura dodnes tyranizuje.

O Zemanově příklonu k Východu se ale v posledních dnech vedou hodně polemiky. Důvodem je například skutečnost, která s jeho sympatiemi pro ruskou stranu příliš nekoresponduje. A sice, že ve čtvrtek přijal na Hradě ruského velvyslance Alexandra Zmejevského, aby mu sdělil, že nesouhlasí s přijetím zákona, který by uznal účastníky sovětské okupace Československa v roce 1968 za válečné veterány. Prezident označil onen pokus za drzou provokaci, a pokud by měl zákon být přijat, mělo by to prý negativní dopady na vzájemné vztahy.

Podle některých názorů tato změna v Zemanově politickém směřování přichází v době, kdy roste jeho pozice na politické scéně. Pokud by měla prý naopak pozice Andreje Babiše výrazně oslabit, ať už skutečným ukončením vyšetřovací fáze případu Čapího hnízda, nebo že by audit a masové demonstrace měly na Babiše drtivé dopady, hlavním beneficientem z toho všeho by byl právě Miloš Zeman.

Nebo se ozývá také varianta, že si všiml příznivých ohlasů na jeho loňský protest proti též drze provokačnímu článku v listu Krasnaja zvezda a mohl si tak říct, že tahle cesta je schůdná, a udělal po ní další krok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

11:56 Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) měl opět napilno a během 48 hodin svou návštěvou poctil hned…