Jan Fischer byl komunista, připomněl nepřímo Kalousek. A zde má úder zpět

29.07.2013 14:43

První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se rozhodl nepracovat na argumentech proti programovému prohlášení Rusnokovy vlády, ale rovnou osobně útočí na jednotlivé ministry, píše poslankyně za KSČM Miloslava Vostrá. Podle ní by se měl více soustředit na své povolání poslance.

Jan Fischer byl komunista, připomněl nepřímo Kalousek. A zde má úder zpět
Foto: KSČM
Popisek: Miloslava Vostrá
reklama

Miloslava Vostrá nejprve poukazuje na horka, která sužují zemi. Tím naráží na bývalého ministra financí. „Po svém tento čas prožívá i exministr Kalousek. Člověk by předpokládal, že se soustředí na faktickou oponenturu současné vlády. Chápu, že je těžké argumentovat, když ještě neznáme programové prohlášení. Jenže Kalousek zvolil způsob zcela nevídaný,“ píše poslankyně.

„Napadá jednotlivé členy vlády za jejich minulou stranickou příslušnost. Je třeba si ovšem uvědomit, že KSČM je stranou parlamentní. Na zcela stejné úrovni jako TOP 09. Jen cíle máme velmi rozlišné. KSČM nejde o momentální prospěch úzké vrstvy vyvolených, ale o prosperitu celé republiky a tím i všech občanů,“ hájí svou stranu komunistka.

Miroslav Kalousek reagoval na slova ministra financí Jana Fischera, který v ČT oznámil své přání dostat z dozorčích rad státních firem některé bývalé politiky, kteří se tam dostali za Kalouskova ministrování a jejichž odbornost Fischer zpochybnil.

"Pokládám to za logické prohlášení, protože pod slovem odborník se v Rusnokově vládě zjevně rozumí člověk, který byl před listopadem v KSČ, po roce 1989 z KSČ vystoupil, obojí z kariérních důvodů. Tuto kvalifikaci logicky disident Vondra nemá. Ostatní, pokud vím, také ne," uvedl Kalousek pro server Týden.cz v možné narážce na pojmenování Rusnokovy vlády coby "vlády odborníků".

„Ráda bych panu exministrovi poradila, než útočit bez rozmyslu, aby se více soustředil na práci poslance, za kterou je placen. Snaha negovat za každou cenu, to není pro nikoho dobrým řešením,“ dodává poslankyně.

Celé prohlášení poslankyně Vostré ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…