Jan Hřebejk: Jágr zbohatl na demokratickém Západě a teď pomáhá podlézání Číně!

02.05.2019 13:54

K návštěvě hokejisty Jaromíra Jágra a fotbalisty Petra Nedvěda v Číně se na svém twitterovém účtu vyjádřil režisér Jan Hřebejk. A nebylo to jediné téma, k němuž řekl své.

Jan Hřebejk: Jágr zbohatl na demokratickém Západě a teď pomáhá podlézání Číně!
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Režisér Jan Hřebejk

„Mám v úctě Nedvěda i Jágra. Ale je smutné, že ti, kteří své ohromné slávy a bohatství dosáhli právě na svobodném, demokratickém Západě, pomáhají normalizovat podlézavý politický kurz směrem k čínské diktatuře. Navíc po boku opravdových kreatur,“ poznamenal režisér Hřebejk na svém Twitteru.

Mám v úctě Nedvěda i Jágra. Ale je smutné, že ti, kteří své ohromné slávy a bohatství dosáhli právě na svobodném, demokratickém Západě, pomáhají normalizovat podlézavý politický kurz směrem k čínské diktatuře. Navíc po boku opravdových kreatur.

— Jan Hřebejk (@JanHrebejk) 30. dubna 2019

„A co kdybychom je nechali svobodně a demokraticky dělat, co oni uznají za vhodné, a my si svobodně a demokraticky o nich mysleli, co chceme. Proč neustále někdo za ně rozhoduje co je – ‚smutné’ nebo ‚politické’... WTF !?! Nechte to na lidech samotných!“ zareagoval pak v diskusi jeden z diskutérů. „PRO MĚ je to smutné. Vy tomu klidně tleskejte,” odvětil Hřebejk.

„Co demonstrace, ale jak to, že nebylo na titulkách, že se 90ti let dožil dr.Ivan Vyskočil??!! Což není ten opálený pán vyznamenaný panem Prezidentem za moderování, ale jedna z nejvlivnějších a nejinspirativnějších osobností poválečného českého divadla. I Nedivadla! Klobouk dolů!!“ sdělil pak k dalšímu tématu český režisér.

Co demonstrace, ale jak to, že nebylo na titulkách, že se 90ti let dožil Dr. Ivan Vyskočil??!! Což není ten opálený pán vyznamenaný panem Prezidentem za moderování, ale jedna z nejvlivnějších a nejinspirativnějších osobností poválečného českého divadla. I Nedivadla! Klobouk dolů!!

— Jan Hřebejk (@JanHrebejk) 30. dubna 2019

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…