Jan Hrušínský: Na internet píší lidé, kteří nemají vychování. A Zeman je povzbuzuje

23.12.2018 17:37

Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se serveru Novinky.cz svěřil se svým vánočním přáním. Byl by rád, kdybychom se vrátili k ideálům listopadu 1989.

Jan Hrušínský: Na internet píší lidé, kteří nemají vychování. A Zeman je povzbuzuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hrušínský
reklama

Úvodem se Hrušínský vyjádřil k tomu, zda se má herec plést do věcí veřejných. On se totiž sám rád vyjadřuje k problémům a nešvarům společnosti. „Já přece nejsem jen herec, ale občan České republiky. A jako milovník Čapkových fejetonů vyznávám jeho názor, že by se člověk měl vyjadřovat i k věcem, na které nemá zdánlivě žádný vliv. Jenže když si každý z nás řekne, že to nemá cenu, převládne strach nebo lhostejnost,“ sdělil Hrušínský.  

„My jsme Evropská unie, my jsme NATO. Je to otázka občanské společnosti a angažovanosti. Občanská společnost v tom nejlepším slova smyslu by se neměla bát ukázat, že tady je. Ale bohužel přesně to se začíná dít. A strachu ve společnosti je třeba vzdorovat,“ zmínil Hrušínský a dodal také to, že demokracie a svoboda vyžadují především odpovědnost, což si mnoho lidí stále neuvědomuje. 

„A bohužel své hlasy v internetových diskusích zvedají především ti, jimž se nedostalo žádné výchovy. Já mám panu prezidentovi vlastně nejvíc za zlé právě to, že podporuje negativní vlastnosti v lidech a jde jim příkladem,“ podotkl Hrušínský. 

Původní text ZDE.

Závěrem vyslovil přání, abychom se vrátili zpátky k ideálům roku 1989. „Abychom si uvědomili, že o svobodu, kterou máme, můžeme vlastní vinou strašně snadno přijít. Aby zkrátka lidi nepálilo dobré bydlo,“ uzavřel herec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Virus? Babiš prosil národ. Důrazně. A pak šokoval slovy o Zdechovském a Peksovi, bude to ostré

15:35 Virus? Babiš prosil národ. Důrazně. A pak šokoval slovy o Zdechovském a Peksovi, bude to ostré

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) znovu předstoupil před novináře a snažil se občany uklidnit, že ne…