Jan Pavel II je blahořečen. Mše se účastní i Schwarzenberg

01.05.2011 10:18

Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg spolu s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou se účastní ceremoniálu blahořečení papeže Jana Pavla II ve Vatikánu.

Jan Pavel II je blahořečen. Mše se účastní i Schwarzenberg

Kromě ministra a arcibiskupa jsou v Říme přítomni i další Češi. Nejsilněji událost prožívají Poláci, z jejichž řad Jan Pavel II pocházel.

Jan Pavel II. (1920-2005), vlastním jménem Karol Józef Wojtyła, byl polský katolický duchovní, který se nejvyšším představitelem katolické církve stal 16. října 1978. Byl zvolen jako první neitalský papež od roku 1522 a nejmladší papež od roku 1846, jeho pontifikát byl třetím nejdelším v historii. Jeho papežské heslo znělo: Totus Tuus (Celý Tvůj), adresované Panně Marii, jejímž byl velkým ctitelem.

Už 19. prosince 2009 papež Benedikt XVI. prohlásil svého předchůdce za "Ctihodného", neboť vedl "hrdinský a ctnostný život". 14. ledna 2011 bylo oznámeno, že došlo ke splnění všech nezbytných podmínek a že papež bude formálně prohlášen za blahoslaveného 1. května 2011. Jan Pavel II. se tak stane nejrychleji blahoslaveným papežem v církevních dějinách.

Čtěte:

V květnu bude blahořečen Jan Pavel II.

Po volbě Jana Pavla II. jsem se opil, vzpomíná kníže

Blahořečení Jana Pavla II. Nebudou chybět ani "bezbožní" Češi

Foto: wordpress.com

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je to venku. Zvýší Fiala daně? Kalousek se obává nejhoršího

14:10 A je to venku. Zvýší Fiala daně? Kalousek se obává nejhoršího

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se zlobí na prezidenta Zemana. Tím, že pořádá nesmyslná…