Jan Petránek odepsal Merkelovou a sdělil, co ho štve na naší armádě

21.01.2016 7:47

Hostem moderátorky Zity Senkové v pořadu Českého rozhlasu Jak to vidí byl komentátor Jan Petránek. Mimo jiné se hovořilo o národní hrdosti, migraci či o německé kancléřce Angele Merkelové. Ta podle něj situaci neustojí.

Jan Petránek odepsal Merkelovou a sdělil, co ho štve na naší armádě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Petránek

„Vždy měla pro nás velké pochopení, umí docela obstojně česky a je to morálně velice citlivá osoba,“ uvedl Petránek k Merkelové. Té si podle svých slov velmi vážil. Svým superhumanistickým zaměřením se ale podle něj dostala do vlastní pasti. „Domnívala se, že ta vlna bude jednorázová, těm lidem se pomůže a na Blízkém východě se stane něco, co tu válku ukončí. To všechno jsou sny, které ona přestřelila,“ řekl. Zachránit ji může prý jen to, že se v Německu neobjevuje jiná silná politická osobnost, která by ji mohla nahradit. „Kdyby to ustála, moc bych se divil,“ řekl.

Původní text ZDE.

Merkelová se podle něj spletla především v čísle ročního stropu na počet přijímaných uprchlíků. A když se plete politik, tak na to dle jeho názoru strašně doplatí. 

„Tady se kolikrát dělají ukvapená rozhodnutí, která se pak složitě napravují,“ vyjádřil se Petránek k rezignaci států Evropské unie na ochranu vlastních hranic. Zda přežije Schengen, uvidí se během dvou měsíců. „Každý stát, i když je v Evropské unii, by neměl rezignovat na to, aby měl kontrolu vlastních hranic,“ sdělil.

Za stejnou chybu vnímá i zkrácení početního stavu naší armády. „To byla strategická chyba, která mě pořád rozčiluje. Navíc, když koupíme gripeny, které pak létají nad Grónskem nebo Islandem. Tohleto udělá jen strategický hlupák! Je potřeba především posilovat bezpečnost a já jsem již před lety říkal, že bych vítal švýcarské skutečnosti. Už teď bych sbližoval policii a armádu do té míry, abychom byli připraveni na všechny okolnosti,“ rozhořčil se. 

Trhací kalendář. To podle Petránka dělá z demokratických zákonů migrační vlna. Vadí mu zamlčování a mlžení. „V okamžiku, kdy vám někdo dělá gulášovou polívku z národních zájmů migranty, tak to znamená, že to oslabuje demokracii,“ podotkl. Podle něj rozhodně není útokem na demokracii to, že chceme vědět, kdo sem přichází. „Když já chci mít věci podle práva, tak to rozhodně není útok na demokracii,“ řekl. Demokracie dle něj nesmí být bezzubá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…