Jan Petránek zhodnotil, jak to tu vypadá po volbách

06.12.2017 7:21

Volby ukázaly, že v této zemi je trochu jiné názorové rozvrstvení, než jsme si mysleli. A že ne každý může říkat „jenom já mám pravdu“. To je podle známého komentátora Jana Petránka pro společnost velmi důležité. Obecně má po volbách pocit, že mezi lidmi je nyní „více moudra“.

Jan Petránek zhodnotil, jak to tu vypadá po volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Petránek
reklama

Slavný komentátor se v rámci rozhovoru pro Český rozhlas pozastavil nad tím, co se odehrává v naší zemi. Má pocit, jako by v současnosti bylo mezi lidmi „více moudra“. Zejména proto, že se ve volbách ukázalo, jak pestrá je názorová škála české společnosti, a že se nikdo nemusí stydět.

Volby podle něj „najednou všecky přesvědčily, že ne každý smí říkat: Jenom já mám pravdu! A to je důležité“. zamyslel se v rozhovoru pro Český rozhlas.

CELÝ ROZHOVOR ZDE

Jan Petránek patří k legendám českého rozhlasového vysílání. Jako zpravodaj Československého rozhlasu působil v šedesátých letech nejprve v Indii a potom v Moskvě. V rozhovoru mimo jiné vzpomínal, jak přímo o Vánocích zažil válku Indie s Portugalskem o poslední zbývající kolonii.

„Já jsem se tam šel podívat k chrámu svatého Františka. Před chrámem mě dojal krásný obraz Panny Marie a indického sloního boha Ganéši. Navzájem si tam podávali ruku a já si říkal: Tohle je něco, co bych potřeboval. Aby si všechna náboženství podala ruce a jeden druhého si vážil, i když si myslí každý něco jiného,“ vyprávěl Jan Petránek.

O to více jej šokovaly vražedné útoky v mešitě v Egyptě, kde jedni muslimové zabíjeli jiné. To podle něj ukazuje na neskutečnou netoleranci. „Člověk má být člověkem za každých okolností. A bude asi nutné, abychom to opakovali,“ uzavřel slavný komentátor.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ven. Veeeen! To už se prostě nedá… Uvnitř ODS se prý chystá harakiri předsedy Fialy. Došla trpělivost. A nám slova

6:28 Ven. Veeeen! To už se prostě nedá… Uvnitř ODS se prý chystá harakiri předsedy Fialy. Došla trpělivost. A nám slova

Jak vytěžit z národní krize co nejvíce politických bodů? Otázka, na níž neexistuje jasná odpověď. Ov…