Jan Ruml zklamaně o Chartě 77 a dnešku. A překvapivě o centru pro boj s dezinformacemi

04.01.2017 12:17 | Zprávy
autor: jav

Úřad ministerstva vnitra pro boj s dezinformacemi je nesmysl. Stát vůbec nemá dezinformacím čelit, to musí dělat lidé, na které dezinformace cílí. Jakékoliv usměrňování informací vede pouze k tomu, že lidé státu přestávají věřit. Takto v České televizi promluvil bývalý ministr vnitra Jan Ruml. Ten by zřízení čehokoliv podobného „Chovancovu centru“ nikdy nepřipustil.

Jan Ruml zklamaně o Chartě 77 a dnešku. A překvapivě o centru pro boj s dezinformacemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Ruml

Jan Ruml v pondělních Událostech, komentářích ČT nejprve vzpomínal na čtyřicet let Charty 77. Na téma pak navázal, že základem svobody je ochota k oběti. A tu dnes bohužel nevidí, i když dnes nikomu nehrozí, že by jej zmlátili. „Lidi by si měli uvědomit, že ne všechno, co dělají, musí mít nějaký účel,“ nabádal.

Proto prý Ruml stále čeká, kdy přijde nějaká nová mladá generace, která si tyto věci uvědomí. „Čekám, až si to vezme za své, a vyvolá tady také nějakou občanskou vzpouru, podobnou Chartě 77,“ prozradil. Cílem by mělo být znovuotevření občanské společnosti.

A pokračoval ještě ostřeji názorem, že občanská společnost je tu mimořádně důležitá, protože stát nefunguje. „A on nefunguje. Nefungujou soudy, státní zastupitelství,“ ohromil i moderátora Dolanského. Následně vysvětloval, že stát je podle něj přeregulovaný a neslouží občanům.

„Ale to by musela být silná vlna, vyřčená jakoby z hlubin člověka,“ popsal, co by se mělo stát. Musí to prý být takový člověk, který si uvědomuje rizika pro demokracii, svobodu a orientaci státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…