Jana Černochová kárána za účast na demonstraci Martina Konvičky i tímto klausovcem. A Ivan Langer...

26.01.2015 12:51

Rozhovor starostky Prahy 2 a poslankyně za ODS Jany Černochové pro Lidové noviny stran islámu v ČR a její účasti na protiislámské demonstraci pořádané iniciativou Islám v ČR nechceme dle místopředsedy Strany Svobodných občanů Jiřího Payna svědčí o tom, že začal otevřený příklon ODS k fašismu.

Jana Černochová kárána za účast na demonstraci Martina Konvičky i tímto klausovcem. A Ivan Langer...
Foto: Svobodní
Popisek: Jiří Payne
reklama

„Myslím, že jsme všichni zaregistrovali veřejná vystoupení starostky Prahy 2 a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS ( = politička, která utváří parlamentní politiku ODS) o islámu v ČR. Začal otevřený příklon ODS k fašismu,“ napsal Payne na svůj profil na sociální síti Facebook, kde sdílel výše zmíněný rozhovor Jany Černochové pro Lidové noviny.

Svoje názory Payne dále rozvíjel v diskuzi, která se pod jeho příspěvkem rozpoutala. „Myslím, že když politik začne zakazovat náboženství, tak je to dokonce i u nás trestný čin,“ reagoval Payne na příspěvek uživatele Tomáše Krajíčka, který uvedl, že si nemyslí, že je v pořádku prvoplánově označovat ty, co reagují na islám za fašisty.

„Pokud-li protestuji proti ideologii, která upírá svobodu je to v pořádku a jsem dobrej člověk. Ale když místo ideologie dosadíme slovo náboženství, jste fašista nácek apod. Pořád nechápu ten rozdíl,“ připojil se Lukáš Černý, načež Payne zareagoval tvrzením, že islám a terorismus není jedno a to samé.

S Paynovým názorem vyjádřil nesouhlas i sociolog Petr Hampl, který označil politikův komentář za „fakt nehezký“ a později ještě dodal: „ach jo, pořád dokola opakování prostoduchých pouček z nějaké ideologické brožurky. O co méně vědomostí, o to tvrdší slova. Jsem líný zabývat se problémem? Pak prohlásím za fašistu každého, kdo na něj upozorňuje, a hotovo. Jestli to takhle půjde dál, budeme s nostalgií vzpomínat na sofistikované hodiny vědeckého komunismu.“

Typická ukázka českého žurnalismu

Rozhovor Jany Černochové na stejné sociální síti okomentoval Ivan Langer (ODS), ale v poněkud jiném duchu než Jiří Payne. „Typická ukázka žurnalistického aktivismu: Tázající neklade otázky, aby dostal odpovědi, nýbrž jejich prostřednictvím odsuzuje názory tázaného a jeho prostřednictvím vnucuje čtenářům názor svůj...!“ vyvěsil na svém profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…