Jána Kuciaka prý zabili za 1,8 milionů Kč

01.10.2018 13:50

Slovenský prokurátor prozradil novinářům, že objednavatel vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky zaplatil za usmrcení dvou mladých lidí minimálně 70 tisíc eur, v přepočtu asi 1,8 milionu korun, přičemž 20 tisíc eur padlo na splacení staršího dluhu vraha či vrahů, takže v hotovosti bylo vyplaceno jen 50 tisíc eur. Zprávu přinesla ČTK.

Jána Kuciaka prý zabili za 1,8 milionů Kč
Foto: Facebook
Popisek: Zavražděný novinář Ján Kuciak
reklama

Novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka byli zavražděni za minimálně 70 tisíc eur, v přepočtu 1,8 milionu korun. Novinářům to prozradil prokurátor, který v zájmu bezpečnosti si nepřál být jmenován. Slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár doplnil, že se možná vedle 4 zadržených osob ocitnou i další lidé. Prozatím prý policie drží samotného střelce, jeho pomocníka, objednavatele vraždy a prostředníka. Někteří ze zadržených už mají tzv. na triku i jiné trestné činy.

„Čižnár označil důkazy proti nim za velmi silné. Objednavatelem vraždy byla podle prokurátora úřadu speciální prokuratury jediná žena mezi obviněnými. Prokurátor ovšem dodal, že není známo, odkud získala peníze,“ napsala ČTK.

Objednavatelkou činu měla být podnikatelka a překladatelka z italštiny Alena Zsuzsová. Ta měla být v kontaktu s kontroverzním podnikatelem Marianem Kočnerem. Podnikatelka si však měla objednat jen smrt novináře. Kuciakova snoubenka byla podle všeho jen náhodnou obětí. Vraždu podle slovenských médií spáchal někdejší policista Tomáš Szabó.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …