Janek Ledecký převezl Babiše a covid. Lidi mu tleskají

30.11.2020 13:31

Zpěvák Janek Ledecký, který dlouhodobě brojí proti vládním opatření kvůli koronavirové pandemii, zazpíval včera večer na náměstí v Chotěboři. Své vystoupení sdílel na sociálních sítích. „Janku, jste hrdina pro národ,“ dočkalo se mu mimo jiné podpory.

Janek Ledecký převezl Babiše a covid. Lidi mu tleskají
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvák Janek Ledecký
reklama

„Dobrý první adventní večer. Kdyby se vás někdo ptal, náhodou, kdyby někdo dorazil a kladl vám nepříjemné otázky, my tady jedeme okolo a když vidíme, jak svítí stromek, tak nám to nedá a natáčíme tady videoklip. To se smí. Je nás jenom šest včetně kameramana, to si můžete spočítat,“ řekl úvodem svého vystoupení Janek Ledecký. 

Anketa

Důvěřujete Pavlu Rychetskému?

11%
89%
hlasovalo: 16006 lidí

„Svařené víno jsem mu koupil, když mně ten příběh vyprávěl, každý si všimnul hned jak vstoupil, že křídla pocuchaná měl. Prsty si hřál o pohár vína, dokud se točí tenhle svět, tak na ty chvíle rád vzpomíná, už bez mála dva tisíce let. A od těch časů do Vánoc, patří ta dlouhá tichá noc, lidé to lepší potají, v sobě i v druhých hledají,“ začal zpívat následně svůj hit A od těch časů Ledecký. Následovaly i další písně, mimo jiné Nikdy to nevzdám či Sliby se mají plnit o Vánocích. „Mějte se krásně, zůstaňte zdraví a jak já říkám: Buďte negativní, ale zkuste u toho být pozitivní,“ rozloučil se.

„Nikdy to nevzdám. Vy to taky nevzdávejte. V Chotěboři sněžilo a byla zima, že mi málem harmonika k hubě přimrzla. Ale bylo senzační si zase po půl roce zahrát, i když to bylo jenom natáčení... Krásný advent!“ napsal také Ledecký na svém facebookovém profilu, kde sdílel i video z akce.
 
 
„Janku, jste hrdina pro národ. Jen mně mrzí, že všechny rádoby celebrity mlčí a čekají až jim někdo vybojuje svobodu. Janku, děkuji,“ zaznělo mimo jiné následně v komentářích.
 
„Janku, Vaše vánoční koncerty jsou součástí našeho (před)vánočního času už řadu let. Letos to bohužel nevyjde... tak děkujeme alespoň za tento krátký videokoncert. Pevně věříme, že příští rok Vás zase uslyšíme naživo. Díky za to, že TO nevzdáte,“ dodal další.
 
„Díky, Janku, za krásná slova. Ale bylo by fajn, aby Vy nebo někdo z umělců přišel na demonstraci vyjádřit podporu lidem, co tam jsou. Lidi vás berou, tak buďte s nimi nejen slovy, ale i vlastní přítomností...“ zmínil i další diskutér. 

Zpěvák a herec Janek Ledecký se proslavil na začátku podzimní vlny koronaviru, když vyzýval, aby se duplo na brzdu hysterické kampani, za kterou podle něj stojí farmaceutické společnosti. „Ty nás tady bombardují vizemi zhroucení našeho zdravotnictví. A k tomu jako koření přidávají ze světa obrázky přeplněných márnic, kopání hromadných hrobů, a to vše jenom proto, aby nás vyděsily. Protože dobře vědí, že tohle je největší kšeft v dějinách farmacie,“ tvrdil tehdy zpěvák.

Farmaceutické firmy dle něho vydělávají na testech a až budou, tak vydělají na vakcínách. „Nejdřív testy. Kdy nám řeknou, že nejsou úplně spolehlivé, ale to víte, děláme to v tlaku, za pochodu, v bojových podmínkách. Příští rok přijdou vakcíny. Ty také nebudou super spolehlivé, ale za to budou povinné. A když nebudou povinné, tak možná zjistíme, že bez té vakcíny nás nepustí ani ke kamarádům na Slovensko,“ pravil tehdy Ledecký.

S kritikou opatření Ledecký nepřestal. Ve videu je kritizoval naposledy při 31. výročí sametové revoluce 17. listopadu, což zpěvák neopomenul připomenout. „K tomu zákaz shromažďování, zákaz vycházení, zákaz zpívání, zákaz prakticky všeho, co z nás dělá svobodné bytosti. A ještě k tomu zásadní omezení práva na vzdělání,“ poznamenal Ledecký, jaké je to výročí.

A začal se věnovat novému ministru zdravotnictví Blatnému, jenž na začátku sliboval nový přístup ke komunikaci s veřejností. Podle zpěváka bylo varovné už to, že Blatný zalhal o svém podpisu petice Milionu chvilek pro demokracii. „Místo toho se pustil do vysvětlování tajemného čísla R. Tak abychom to i my, hloupoučtí občané, pochopili. Jakože osvěta. A pak prokázal, že vůbec netuší, o čem mluví,“ pálil Ledecký do Blatného za to, že se dvakrát spletl, když číslo R vysvětloval.

Varovné mělo být podle Ledeckého i to, že za Blatným stojící odborníci Dušek a Černý ho neopravili. „Víte proč? Protože věděli, že s nějakým R se do budoucna vůbec nepočítá. Protože se chystá PES. A zatímco na pochopení a výpočet R stačí první stupeň základní školy, tak PES, to už je jiná liga. Metrika výpočtu indexu, který nás zařadí do jedné z kategorií, zabírá na webu ministerstva zdravotnictví 4 strany a ten výpočet obsahuje tolik proměnných, že prakticky neexistuje způsob, jak ho kontrolovat. Musíme prostě věřit, že to s námi ti autoři PES myslí dobře,“ vysvětlil.

Doplnil, že ani jeden z autorů PES prý není lékař. „Nicméně každý lékař vám potvrdí, že vzhledem k té metodice výpočtu je prakticky vyloučené, abychom se dostali do té první kategorie. A pozor, přichází pointa, i kdyby se to nějakým zázrakem podařilo, tak i v té první jsou zásadní a trvalá omezení našich práv a svobod. A žádná nultá už neexistuje.“ Dle Ledeckého to znamená, že omezení zde budou již napořád.

I otázku, v čí prospěch je udržování opatření, Ledecký zodpověděl: „Zatímco se v médiích naprosto vážně řeší debility typu, zda si může pan učitel na část výuky sundat roušku a použít ochranný štít a jestli je fér, zda se otevřou psí kosmetické salony, tak potichu a nenápadně započala první etapa výstavby kanálu Dunaj–Odra–Labe. My neumíme postavit vlak, který by nás do Brna dovezl za méně než 2 hodiny, ani opravit 180 kilometrů D1. A tenhle kanál si ve svém rozsahu a nákladech nezadá se Suezským průplavem a bude dopravovat, dávejte pozor, zejména uhlí. Za třicet let bude uhlí k vidění maximálně v oddělení fosílií Národního muzea,“ kritizoval zpěvák tento záměr.

Neopomenul zmínit i dostavbu Dukovan, kde vidí u Hradu záměr svěřit zakázku čínské nebo ruské firmě. „Teď se na pozadí covidové hysterie chystá, že dostavba Dukovan, což je ten největší český strategický byznys 21. století, se upeče s Ruskem anebo s Čínou.“

Upozornil na (nyní již schválené) prodloužení nouzového stavu, které je odůvodňováno počtem hospitalizovaných a zemřelých s covidem-19 a připomenul své předchozí video, v němž apeloval, aby se prostředky a energie na „nesmyslné testování“ použily na ochranu nejohroženější skupiny populace.

„25. října vyhlásilo ministerstvo zdravotnictví ústy odstupujícího ministra, že ten počet pozitivně testovaných není zase až tak důležitý, že se musíme snažit ochránit zejména dědečky a babičky v LDN a domovech seniorů. A že se s tím musí začít co nejdřív. Všimli jste si, že se o tom úplně přestalo mluvit? Natož aby se to provedlo? Protože vláda prostě potřebuje naplnit ta covidová oddělení a udržet to děsivé číslo denních zemřelých. Jenom tak se jí podaří prosadit prodloužení nouzového stavu.“

Dle Ledeckého při schválení prodloužení nouzového stavu už zbývá jediné – vyjít do ulic. „Já věřím, že když to uděláme, tak se k nám tentokrát policie přidá, protože jim také záleží na budoucnosti naší země a jsou to mimochodem také rodiče, kteří nechtějí, aby z jejich dětí vyrostlo pologramotné, online připojené stádo.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …