Bavorský premiér svou cestu do Brna potvrdil po jednání předsednictva Křesťansko-sociální unie v Mnichově. Zdůraznil, že svou účast chápe jako symbolický krok vůči sudetským Němcům.
„Chci to tu ještě jednou jasně říci, po některých debatách v Česku. Samozřejmě pojedu na Sudetoněmecký sjezd do Brna. Je to vyjádření podpory sudetským Němcům,“ uvedl Söder.
Bavorský premiér je tradičně patronem sudetských Němců. Ti jsou v Bavorsku od roku 1954 považováni vedle Švábů, Franků a Starobavorů za jeden z kmenů Bavorska.
Z Brna na Pražský hrad
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



