Janoušek bude vyslýchán až příští týden. Lžičař je přesto spokojen

29.03.2012 9:28

Lobbista Roman Janoušek bude vyslýchán královéhradeckou policií až příští týden. Jeho advokát dosud neobdržel ani oznámení o zahájení trestního stíhání. Zástupce poraněné jedenapadesátileté ženy, jejíž zranění má Janoušek na svědomí, je přesto s rychlostí policejní práce spokojen.

Janoušek bude vyslýchán až příští týden. Lžičař je přesto spokojen
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek po svém zadržení za jízdu v opilosti
reklama

Policejní prezident Petr Lessy odebral vyšetřování lobbisty Romana Janouška pražské policii a předal je hradeckým kolegům. Ti se chystají lobbistu, který poranil řidičku poté, co se pokusil ujet od nehody, vyslechnout začátkem dubna. Janouškův advokát k tomu podotýká, že dosud neobdržel usnesení o zahájení trestního stíhání jeho klienta. Informace přináší server Novinky.cz.

Tempo policie mě příjemně překvapilo

„Doposud nemám doručeno usnesení o zahájení trestního stíhání klienta, takže nemohu ani říct, zda proti němu podáme stížnost,“ uvedl Široký.

Původně byl Janouškův výslech plánován již na dnešní den, ale nakonec došlo ke změně. Advokát ženy, kterou Janoušek poranil, Josef Lžičař, je nicméně s prací policie spokojen, pracuje prý s uspokojivou rychlostí.

„Tempo mě příjemně překvapilo. Usnesení o zahájení trestního stíhání jsem obdržel faxem dnes ráno,“ řekl ve středu Právu Lžičař.

Čtyři body a pokuta nanejvýš pět tisíc

Přestupek, kterého se dopustil řidič černého audi, jež odváželo Janouška od výslechu, zůstává v rukou pražských policistů.

„V současné době probíhá prověřování informací, které jsme se dozvěděli z médií, a samozřejmě shromažďujeme důkazní prostředky a videozáznamy,“ řekla Právu mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Vše k tématu Janouškovy odposlechy

Jakmile policie shromáždí všechny informace, předá je pražskému magistrátu. Následně bude Janouškovi za nedání přednosti v jízdě hrozit toliko ztráta čtyř bodů a pokuta od dvou a půl do pěti tisíc korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

13:24 Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

V Prostoru X herec Miroslav Donutil komentoval současná opatření. Že je nedodržují ti, kdo je nařizu…