Janoušek mě nechtěl přejet, naznačila prý sražená žena

10.05.2012 7:41

Lobbista Roman Janoušek si může alespoň trochu oddechnout. Včerejší výpověď ženy, která po srážce s jeho autem utrpěla vážná zranění, podpořila spíše jeho verzi případu. Ačkoliv Janoušek prokazatelně řídil opilý a podle svědků do ženy úmyslně najížděl, po výpovědi poškozené je o trochu pravděpodobnější, že to „uhraje“ na neúmyslnou dopravní nehodu. Za to nejspíš odejde od soudu maximálně s podmínkou.

Janoušek mě nechtěl přejet, naznačila prý sražená žena
Foto: repro TV
Popisek: Roman Janoušek zadržen po havárii a útěku policistům

Žena, kterou Janoušek srazil, včera vypovídala na policii. Během pětihodinového výslechu, který byl podle jejího obhájce „velmi pečlivý a vyčerpávající“, vypověděla skutečnosti, které leckoho překvapí. Z výpovědí svědků doposud vyplývalo, že Janoušek do ženy nejprve úmyslně najížděl a poté jí zákeřně srazil. Napadená Vietnamka však podle MF DNES policii předestřela poněkud jinou verzi.

Podle vlastní výpovědi žena obcházela Janouškův vůz a právě když stála před ním, auto cuklo, jako kdyby řidič pustil spojku. Vozidlo však nepopojelo. Cuknutí by se prý dalo vysvětlit Janouškovou opilostí. Pak prý pokračovala v obcházení auta, které se rozjelo, až když stála vedle něj. Srazilo jí však pravým zrcátkem. „Kdyby mě chtěl srazit, mohl to udělat hned, když jsem stála před autem,“ myslí si žena. Mimoto si prý není jista, zda jí Janoušek před vozidlem mohl vidět.

Její výpověď je pro Janouška velmi příznivá. Nasvědčuje totiž verzi, kterou od začátku tvrdí Janoušek - totiž že se jednalo o nedbalostní dopravní nehodu. Pokud by se prokázalo, že ženu svým Porsche úmyslně srazil, putoval by podle MF DNES takřka s jistotou do vězení. V případě „pouhé“ dopravní nehody, byť pod vlivem alkoholu, má velkou šanci vyváznout pouze s podmínkou.

Výpověď poškozené je velmi zásadním důkazem v Janouškův prospěch. Úplně vyhráno však ještě Janoušek nemá, neboť soud nemusí vzít její výpověď v potaz, pokud budou další důkazy vypovídat o opaku. Dalším podstatným důkazem budou znalecké posudky a rekonstrukce na místě činu.

 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…