Janoušek nedal policistům moč ani krev. Ovlivněni nebyli, tvrdí jejich šéf

28.03.2012 18:59 | Zprávy
autor: joh

Šéf pražské policie Martin Vondrášek obhajoval v pořadu Interview 24 postup policistů po nehodě lobbisty Romana Janouška. Jeho podřízení podle něj ovlivněni nebyli a Janoušek nevypadal jako zfetovaný, proto mu nikdo neudělal test na přítomnost drog v krvi.

Janoušek nedal policistům moč ani krev. Ovlivněni nebyli, tvrdí jejich šéf
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek

„Pro mě je velmi důležité pro vyvození osobní odpovědnosti, zda jde o pochybení dílčí nebo systémová,“ prohlásil Vondrášek. „Pokud se některý z policistů nechal ovlivnit, tak tu zodpovědnost vyvodím,“ dodal s tím, že přibližně do dvou týdnů bude mít všechny informace, které potřebuje a je připraven rezignovat.

Policisté nevěděli, o koho jde

Podle Vondráška policisté Janouška nepoznali, proto je ani nic ovlivnit nemohlo. „Jsem přesvědčen, že většina z těch lidí netušila, že jde o pana Janouška,“ myslí si šéf pražských policistů. „Pan Janoušek využil svého práva a nedal moč ani krev,“ uvedl. Policisté prý navíc nemuseli dělat testy na drogy, protože lobbista neměl ani vpichy ani rozšířené zorničky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jestli padne íránský režim, tak pánbůh s námi. Jiří Kobza a černý scénář

13:33 Jestli padne íránský režim, tak pánbůh s námi. Jiří Kobza a černý scénář

Bývalý šéf české ambasády v Teheránu Jiří Kobza v komentáři pro ParlamentníListy.cz uvedl, že útok U…