Japonci si přišli stěžovat k Zemanovi

13.04.2015 7:41

Na neplnění slibů, které zahraničním investorům daly předchozí české vlády, si prezidentovi Miloši Zemanovi stěžovali japonští investoři. Například prezident kolínské automobilky TPCA Kenta Koide si stěžuje na tuhou vízovou politiku, kdy cesta inženýrů specialistů z Japonska trvá kvůli požadavkům českých úřadů několik týdnů.

Japonci si přišli stěžovat k Zemanovi
Foto: red
Popisek: Japonská vlajka
reklama

„Uvítali bychom větší stabilitu. Časté změny legislativy, daní či administrativních požadavků na zaměstnavatele velmi ztěžují firmám život,“ citují Koideho slova dnešní Hospodářské noviny.

Podle nich investorům ze země vycházejícího slunce vadí také nedostatek kvalifikované pracovní síly. Na špatnou vízovou politiku upozornil také viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar: „Do Nizozemska dostanou softwarového designéra z Indie za čtyři týdny, k nám za šest měsíců.“

Japonci se rozhodli dát najevo svou nespokojenost po svém. Svolali konferenci na Pražský hrad, kde o svých problémech řekli přímo prezidentovi Miloši Zemanovi.

V prostorách Míčovny Pražského hradu a před hlavou státu se nespokojeným Japoncům dostalo ujištění od zástupců mnoha úřadů, že udělají vše pro zlepšení.

Ředitel odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra Tomáš Haišman slíbil vytvoření skupiny s agenturou CzechInvest, která vymyslí řešení. Podle listu si je zástupci automobilky TPCA představují tak, že různí investoři podle velikosti dostanou nějakou kvótu zaměstnanců z Japonska. Ty by pak mohli povolat z mateřské centrály okamžitě do Česka bez zdlouhavé vízové procedury.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…