Jaromír Štětina: Pokud zemřu na covid, může za to Babiš

11.02.2021 13:41

Onkolog Vít Ulrych z Pardubic udeřil na vládu v Praze. „Pane premiére Andreji Babiši, tohle je vaše zodpovědnost!“ vypálil směrem k hlavnímu městu a upozornil na případ mladého muže, který skončil v nemocnici na kyslíku. Bývalý europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina zašel ještě dál. Připsal Babišovi na triko svou vlastní smrt. Pokud by k ní snad došlo.

Jaromír Štětina: Pokud zemřu na covid, může za to Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Runy ve znaku ve skutečnosti nejsou runami, ale prý písmena I a N -zkratka Idea Národa

Zdá se, že menšinová vláda ANO a ČSSD nedokáže prodloužit nouzový stav. Komunisté, kteří dosud premiéra Andreje Babiše vždy podrželi, od něj v únoru dali ruce pryč, protože nesplnil, co jim slíbil.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25362 lidí

Ostatní opoziční strany byly připraveny s Babišem jednat, k jednáním došlo, ale opoziční politici nakonec odešli z jednání zklamaní. ODS, lidovci, TOP 09 i Piráti a Starostové a nezávislí oznámili, že Andrej Babiš nemá plán na řešení epidemie a na politických jednáních jen vypráví své příběhy.

A když už ODS, TOP 09, lidovci, STAN nebo Piráti přijdou s nějakými vlastními návrhy, Babiš jim prý odmítá naslouchat.  

Premiér Andrej Babiš to ale vidí jinak a říká, že opozice musí v zájmu lidí nouzový stav podpořit. Pokud tak opozice neučiní, ponese podle předsedy vlády odpovědnost za smrt občanů.

Lékař z Pardubic Jan Ulrych dal však na sociální síti najevo, že podle jeho názoru za dnešní složitou situaci nese v prvé řadě odpovědnost premiér Andrej Babiš (ANO) se svou koaliční vládou. Upozornil na článek serveru iDnes.cz, který popsal příběh mladého může, který se napřed léčil doma, ale nakonec skončil v nemocnici na kyslíku a není snadné udržet ho naživu.

„Pane premiére Andreji Babiši, tohle je Vaše zodpovědnost! Nikoliv zdravotníků v Chebu. Odmítáte pomoc sousedské země kvůli PR, aby to náhodou nevypadalo, že epidemii nezvládáte, to je zločin! Zločin v nouzovém stavu! Zůstávají za vámi mrtví!“ poznamenal natvrdo Ulrych.

Někdejší europoslanec Jaromír Štětina zašel v kritice vlády ještě dál. 

„Pane premiére, pokud na covid zemřu, nebo na covid zemře někdo z mých blízkých, obviňuji z naší smrti vás,“ udeřil na předsedu vlády.

 

Tvrdá slova určená Andreji Babišovi: Je to vaše vina

Tvrdá slova určená Andreji Babišovi: Je to vaše vina

reklama

autor: mp

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…