Jaromír Štětina: Pokud zemřu na covid, může za to Babiš

11.02.2021 13:41

Onkolog Vít Ulrych z Pardubic udeřil na vládu v Praze. „Pane premiére Andreji Babiši, tohle je vaše zodpovědnost!“ vypálil směrem k hlavnímu městu a upozornil na případ mladého muže, který skončil v nemocnici na kyslíku. Bývalý europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina zašel ještě dál. Připsal Babišovi na triko svou vlastní smrt. Pokud by k ní snad došlo.

Jaromír Štětina: Pokud zemřu na covid, může za to Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Runy ve znaku ve skutečnosti nejsou runami, ale prý písmena I a N -zkratka Idea Národa

Zdá se, že menšinová vláda ANO a ČSSD nedokáže prodloužit nouzový stav. Komunisté, kteří dosud premiéra Andreje Babiše vždy podrželi, od něj v únoru dali ruce pryč, protože nesplnil, co jim slíbil.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25345 lidí

Ostatní opoziční strany byly připraveny s Babišem jednat, k jednáním došlo, ale opoziční politici nakonec odešli z jednání zklamaní. ODS, lidovci, TOP 09 i Piráti a Starostové a nezávislí oznámili, že Andrej Babiš nemá plán na řešení epidemie a na politických jednáních jen vypráví své příběhy.

A když už ODS, TOP 09, lidovci, STAN nebo Piráti přijdou s nějakými vlastními návrhy, Babiš jim prý odmítá naslouchat.  

Premiér Andrej Babiš to ale vidí jinak a říká, že opozice musí v zájmu lidí nouzový stav podpořit. Pokud tak opozice neučiní, ponese podle předsedy vlády odpovědnost za smrt občanů.

Lékař z Pardubic Jan Ulrych dal však na sociální síti najevo, že podle jeho názoru za dnešní složitou situaci nese v prvé řadě odpovědnost premiér Andrej Babiš (ANO) se svou koaliční vládou. Upozornil na článek serveru iDnes.cz, který popsal příběh mladého může, který se napřed léčil doma, ale nakonec skončil v nemocnici na kyslíku a není snadné udržet ho naživu.

„Pane premiére Andreji Babiši, tohle je Vaše zodpovědnost! Nikoliv zdravotníků v Chebu. Odmítáte pomoc sousedské země kvůli PR, aby to náhodou nevypadalo, že epidemii nezvládáte, to je zločin! Zločin v nouzovém stavu! Zůstávají za vámi mrtví!“ poznamenal natvrdo Ulrych.

Někdejší europoslanec Jaromír Štětina zašel v kritice vlády ještě dál. 

„Pane premiére, pokud na covid zemřu, nebo na covid zemře někdo z mých blízkých, obviňuji z naší smrti vás,“ udeřil na předsedu vlády.

 

Tvrdá slova určená Andreji Babišovi: Je to vaše vina

Tvrdá slova určená Andreji Babišovi: Je to vaše vina

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

5:00 „Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

TÝDEN V MÉDIÍCH Cenzura je cesta ke svobodě, chrání tě před neschválenými informacemi. Uvědom si, že…