Jaroslav Bašta přichází s vlastní teorií, proč Brusel vítá imigranty. Velmi barvitou

24. 4. 2016 7:21

Jaroslav Bašta, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině, podle vlastních slov prožil značnou část svého profesního života tím, že před svými nadřízenými či kolegy vyvracel řadu konspiračních teorií. Časem ale získal k tomuto žánru jistý respekt, takže se v komentáři pro PrvníZprávy.cz vymyslel vlastní konspirační teorii. O tom, proč se Brusel ve vztahu k muslimskému stěhování národů chová tak, jak se chová. Je to opravdu barvitá teorie.

Jaroslav Bašta přichází s vlastní teorií, proč Brusel vítá imigranty. Velmi barvitou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

„Konspirační vysvětlení tohoto nepochopitelného jevu je prosté – Evropskou unii ovládla salafistická sekta konvertitů k Islámu, která ve spolupráci s Islámským státem připravuje konec světa. Stačí se blíže podívat na jednotlivé aktéry: předseda Evropského parlamentu Martin Schulz svým vzhledem, jednáním, vzděláním a slovníkem více odpovídá profilu typického džihádisty než evropskému politikovi. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se svou minulostí premiéra země, která masově umožňovala vyhnout se placení daní, by svou konverzí k islámskému náboženství mohl činit pokání. Evropskému „prezidentovi“ Donaldovi Tuskovi tento politický kurz nejspíše poradila jeho žena, protože islamisté jsou nepřáteli Rusů," uvažuje Bašta.

Celý komentář naleznete zde

Ve správné konspirační teorii nesmí podle autora chybět ani žena - v tomto případě německá kancléřka Angela Merkelová. Ta prý v mládí sledovala film Angelika a Sultán, což ji zřejmě ovlivnilo. Svého vlastního sultána možní našla v tureckém prezidentu Erdoganovi, kterému nadbíhá. Tak to vidí konspirátor Bašta.

Nejhorší na tom všem je, že sebešílenější konspirační teorie jen těžko dokážou popsat realitu. Autor nikoli poprvé srovnává dnešní situaci s pádem Říše římské. Po tomto bodu zlomu trvalo Evropě tisíc let, než se vzpamatovala, takže by všichni čtenáři měli být trpěliví. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…