Jaroslava Obermaierová podpořila na Hrad Josefa Skálu: Z pravice jsem měla vždycky strach a teď je vidět proč

30.07.2022 22:44 | Ze sítí

Herečka Jaroslava Obermaierová podporuje v prezidentské kandidatuře komunistického kandidáta Josefa Skálu. Podle umělkyně by byl někdejší místopředseda KSČM ideálním prezidentem, jelikož z něj čiší „pocit otevřenosti a vzdělanosti, kterou mnoho lidí postrádá“. V rozhovoru se Skálou též Obermaierová tvrdě naložila současné vládě. Jedna z předních političek jí prý připomněla „dozorkyni v Buchenwaldu“. Od Skály pak zaznělo, kdo má být zodpovědný za prodej zásobníků plynu.

Jaroslava Obermaierová podpořila na Hrad Josefa Skálu: Z pravice jsem měla vždycky strach a teď je vidět proč
Foto: Youtube
Popisek: Herečka Jaroslava Obermaierová.

Anketa

Podporujete zavedení eura v ČR? (Ptáme se od 25. 7. 2022)

hlasovalo: 39127 lidí

Herečka se při vyslovení podpory bývalému místopředsedovi KSČM Josefu Skálovi netajila obavou, že jeho kandidatura bude „trnitou cestou“.

„Já bych velmi ráda a s čistým svědomím podpořila kandidaturu pana Skály. I když v hloubi duše vím, že ta cesta bude trnitá a problematická. Ale protože ho trochu znám a mám z něj pocit takové otevřenosti a vzdělanosti, kterou mnoho lidí postrádá,“ podpořila herečka komunistického prezidentského kandidáta, jenž patří ke konzervativní části strany.

Její slova o „trnité a problematické“ cestě Skály na Hrad se již částečně naplnila při jeho samotném zvolení kandidátem v rámci KSČM. Poté, co Skálu šéfka KSČM Kateřina Konečná navrhla, byly ohlasy k jeho postavení do čela komunistů v rámci boje o Hrad dosti rozpolcené.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

Komunistická strana, která v říjnu vypadla ze Sněmovny a poprvé od sametové revoluce tak ve Sněmovně nemá zastoupení, v rámci postavení Skály do boje o Hrad nebyla jednotná. Od členů ÚV KSČM nakonec Skála obdržel většinovou podporu, mnozí delegáti ale hlasovali spíše pro komunistického expředsedu Filipa či byli proti oběma kandidátům.

Obermaierová si je však svou podporou jistá. Řekla, že na Skálovi oceňuje též jeho rozhled. „Já bych byla ráda, aby budoucí prezident byl člověk, který tohle všechno má. Který má rád lidi a který chce pro lidi něco udělat,“ dodala.

Slova podpory kandidatury Skály od Obermaierové zazněla během jejich společného rozhovoru, kde oba hovořili i například o několikaletém působení herečky v seriálu Ulice či o dalších jejích rolích, mezi kterými je například působení Obermaierové v seriálu 30 případů majora Zemana či v proslulých filmech Kladivo na čarodějnice anebo Smrt stopařek.

Herečka se svěřila, že v současné době trpí pocity hrůzy, jelikož ji trápí obavy, že ji „vypnou“ plynový kotel anebo se zvýší cena suroviny. Skála na to umělkyni vysvětloval, že současné problémy způsobila vláda současného prezidenta Miloše Zemana, která prodala zásobníky na plyn. „Způsobila to vláda vedená Milošem Zemanem. To je třeba nezastírat,“ kritizoval s tím, že Zemanova vláda tímto krokem získala několik miliard, ale nyní na to doplácíme, jelikož nemáme záruky. Mnohem moudřejší je podle komunistického kandidáta přístup maďarského premiéra Viktora Orbána.

Současná vláda také během rozhovoru nesklízela kladné ohodnocení. „Já jsem byla vždycky levicový volič, protože jsem měla z pravicové politiky strach, a teď se přesvědčuji o tom, že byl asi oprávněný. Někteří ti pravicoví politici jsou dle mého názoru až hysteričtí. Hlavně ty ženský. To je zajímavý. Jedna mě dokonce připomněla jednu roli mé kolegyně – dozorkyni v Buchenwaldu,“ padlo.

Celý rozhovor Obermaierové s Josefem Skálou můžete zhlédnout zde:

Skála vstoupil do KSČ v roce 1970 ve svých 18 letech a od roku 1990 pak byl členem KSČM, v níž se snažil neúspěšně několikrát dostat i na místo jejího předsedy. Dvakrát se stal jejím místopředsedou. 

reklama

autor: rak

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Írán spustil dronový útok na Izrael. Netanjahu promluvil k národu. Napětí houstne

23:30 Írán spustil dronový útok na Izrael. Netanjahu promluvil k národu. Napětí houstne

Zdá se, že ve světě se otevírá nová válečná fronta. Mezi Izraelem a Íránem. Premiér židovského státu…