Jdu zvracet, ty vole... „Budoucí premiér“ Čižinský rozhicoval ženské publikum. Ale jinak, než by si přál

19.12.2019 14:45

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský ohlásil založení projektu 3 000 statečných, pro který hledá dobrovolníky. Má zvýšit účast ve volbách a zajistit, aby hlasy nepropadly. Definoval ho v rozhovoru pro Novinky.cz. V něm také řekl, že jako správný skaut je připraven. Třeba i být premiérem. Právě toto prohlášení vzbudilo velké pobavení. I jiné věci. „Jenda zase posunul level skaut a já jdu zvracet,“ vyjádřila se zastupitelka Prahy 2 a krajská manažerka ODS Lenka Mottlová. Zazněl i názor, že v Česku „už je víc připravených premiérů než registrovaných rybářů a fotbalistů dohromady“.

Jdu zvracet, ty vole... „Budoucí premiér“ Čižinský rozhicoval ženské publikum. Ale jinak, než by si přál
Foto: hns
Popisek: Jan Čižinský
reklama

Na pražském Klárově během demonstrace Milionu chvilek pro demokracii starosta Prahy 7 Jan Čižinský vyhlásil svou iniciativu „tří tisíc statečných“. A v rozhovoru pro Novinky.cz tuto myšlenku rozvedl.

„Hledáme aktivní lidi, kteří jsou ochotni pro svou zemi něco udělat, přesvědčovat své sousedy. To je ta nejúčinnější kampaň a je to podmínka toho, aby se naše politika proměnila a aby lidé, kteří jsou zklamaní a nechodí kvůli tomu k volbám, přišli a přesvědčili jsme je, že má smysl se o politiku zajímat,“ popsal Čižinský svůj cíl. Ale popřel, že by zakládal další politickou stranu a trval na tom, že cílem je, aby žádné hlasy nepropadly a zvýšila se volební účast. Prý rozhodně nechce politickou scénu dále štěpit. Redaktor mu oponoval, že jeho představy nejsou realistické.

Anketa

Bojíte se Číny?

7%
93%
hlasovalo: 20419 lidí

Starosta uvedl, že chce nabídnout změnu, jeho iniciativa bude působit jen při sněmovních volbách a nehodlá spolupracovat s Andrejem Babišem.

Na závěr zazněla otázka: „Chtěl byste být budoucím premiérem?“ Na což Čižinský odpověděl: „Jsem skaut a skaut je připraven, tak jsem připraven.“ Právě tato odpověď se nakonec dostala do titulku rozhovoru.

A zaujala i leckteré další politiky a komentátory. Například zastupitelka Lenka Mottlová: „Za sedmero horami a sedmero řekami, seděl 20 let v politice jeden skaut. Protože již za tradiční stranu získal co mohl, s tváři pana čistého se rozhodl se skupinou ‚finančních podporovatelů‘, že se v tom ještě trošku povrtá. Proč ne, když lidem, kteří s nim spoluvytváří ‚blaho‘ sem tam přindá Šlechtovku, tu něco jiného. A komentovat ty ostatní blafy, na to jsem málo UFO.

Takže vážení, Jenda zase posunul level skaut a já jdu zvracet.“

Analytička Tereza Spencerová Čižinského označila za „fascinujícího“ a odtušila: „Příští rok bude fakt nářezovej.“

Právník Tomáš Tyl citoval ze scénky Jana Wericha o vodníku Čochtanovi: „… a jak tak pádloval na tý kánohehe a přes břicho měl pásek a na tom pásku přezku a na ní napsáno ‚Vždy připraven‘. Tak jsem ho votočil. A von nebyl připravenej. Tak proč to inzeruje?! Jojo. Ještě ho mám schovanej. Ten pásek. Máte ráda jíšku?
- Ne e.
- Já rád jíšku. Totiž frťana.

(Čochtan, bydliště Zlatá stoka, rozpráví s Káčou z Třeboně.)“

Marketér Michael Skřivan odtušil: „V Český republice už je víc lidí připravenejch být premiér, než je registrovaných rybářů a fotbalistů dohromady.“

„Ty vole, dělejte si laskavě svůj komunál, zatím jste kromě koloběžek nic nepředvedli, a pak se můžeme bavit o politice pro velký kluky,“ okomentovala Čižinského záměr editorka serveru Expres.cz Barbora Koukalová.

Kromě Tomáše Tyla na klasiku myslel i mediální expert Petr Štěpánek. „Ten Čižinský je ve skutečnosti lidovec. Stejně jako pan Chroust,“ rýpnul si Štěpánek odkazem na film Obecná škola.

Fotogalerie: - Boj o Prahu

Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelst...
Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelst...
Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelst...
Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelst...
Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelst...
Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelst...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…