Je jako Mussolini. Postavit ke zdi. Nablito v hlavě. Kolem Foldyny jede peklo, jaké ČSSD nepamatuje

13. 8. 2019 16:16

Názorový boj v ČSSD, který vzešel z názorové výměny mezi ministrem Petříčkem a poslancem Foldynou, pokračuje. A začíná nabírat dost ostré rysy, zvláště pokud jde o výrazy. Jaroslav Foldyna se už brutálně naštval. Jedna diskutující mu sdělila, že má v „hlavě na*ráno“. Ten jí okamžitě vzkázal, že sama má v hlavně nejen „na*ráno“, ale i „nablito“.

Je jako Mussolini. Postavit ke zdi. Nablito v hlavě.  Kolem Foldyny jede peklo, jaké ČSSD nepamatuje
Foto: ČSSD
Popisek: Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD
reklama

Ve chvíli, kdy poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna v sobotu mířil na tzv. Vlastenecké setkání na zámeček Příčovy u Sedlčan, zřejmě by ho ani ve snu nenapadlo, jaká slovní přestřelka se několik dní poté strhne.

Krátce poté, co o setkání začala referovat média, mu místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Tomáš Petříček vzkázal, už není ani sociální, ani demokrat. Ministryně Maláčová si přisadila s tím, že Foldyna už ČSSD ubližuje dlouhodobě.

Následně začali Foldynovi nadávat někteří progresivní příznivci sociální demokracie na sociálních sítích, kteří se spíše řadí k pověstnému „městsko-liberálnímu“ křídlu strany. V pondělí se od jednoho z diskutérů ústecký poslanec dozvěděl, že by měl být „postaven ke zdi“. Politik a boxer mu vzkázal, že ho „vystřelí z kecek“.

Anketa

Podpořili byste zrušení Senátu?

95%
5%
hlasovalo: 12859 lidí

Ostrý verbální souboj pokračuje i nyní. Opět ve facebookové skupině „Podporujeme ČSSD“ na jeho adresu uživatelka Helena Skácelová vzkázala, že má „v hlavě na*ráno“. A rázem přišla stejně ostrá reakce.

„Paní Skácelová, vaše věcná poznámka svědčí o tom, že v té hlavě nemáte jen nasráno, ale vy i nablito,“ napsal jí Jaroslav Foldyna. Ten si sám tyto vyhrocené příspěvky zveřejnil na svém facebookovém profilu s tím, že na "hrubý pytel hrubá záplata".

Pavel Šanda, přispěvatel Deníku Referendum, tedy serveru, který je úzce spjatý se zmiňovaným křídlem městských levicových liberálů v ČSSD, srovnal Foldynu s italským fašistickým vůdcem Benitem Mussolinim. „Ten taky začínal jako socialista,“ uvedl s tím, že Foldyna prý prošel podobným vývojem.

Další bombu odpálil Jaroslav Foldyna na severu iDNES.cz, kde v rozhovoru řekl, že by svým poslaneckým hlasem podpořil vládu Andreje Babiše i v případě, že by z ní odešla ČSSD.

 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…