Je jen otázkou času, než Klaus ml. a Jakl převezmou elektorát SPD, vzdálí se ODS a nastoupí orbánovskou cestu, uvažuje novinářka

18.08.2018 15:39

Ke komentáři poslance za ODS Václava Klause mladšího ohledně vojáků na misi v Afghánistánu se ve svém komentáři pro Deník.cz rozepsala redaktorka Kateřina Perknerová.

Je jen otázkou času, než Klaus ml. a Jakl převezmou elektorát SPD, vzdálí se ODS a nastoupí orbánovskou cestu, uvažuje novinářka
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Václav Klaus mladší na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

„Bojovat a umírat v cizích zemích čeští vojáci mohou. Mělo by to mít ale nějaký jasný důvod a cíl. Já ho v Afghánistánu nevidím. Tyto věty napsal poslanec ODS Václav Klaus ml. ve svém komentáři na Novinkách.cz v době, kdy se rodiny, armáda a občané loučí se třemi padlými účastníky vojenské mise v Bagrámu. Vzbudily obrovský ohlas. V řadách politiků negativní, mezi obyvatelstvem různorodý,“ všímá si Perknerová. A není to jediné téma, které nastoluje. Vnímá také duel mezi Ladislav Jaklem, kandidujícím do Senátu za SPD, a historikem Igorem Lukešem, v němž hovořili o Donaldu Trumpovi a jeho prezidentování v USA.

Anketa

Je Václav Klaus mladší dobrý politik?

91%
9%
hlasovalo: 14131 lidí
„Devízou populistických a zároveň inteligentních politiků je chytlavě, jasně a bez příkras formulovat myšlenky, které víří v hlavách většinového obyvatelstva. Tedy nikoli přežvýkávat učené hovory z akademických pracoven, ale naplno říct to, o čem by se profesor Petr Fiala bál byť jen šeptat,“ domnívá se Perknerová a podotýká, že je nutné ale také umět číst v mapách budoucího vývoje, což například zvládl Miloš Zeman, ale propadá v tom lídr SPD Tomio Okamura.

  • Původní text ZDE

„Politici ODS dělají velkou chybu, když na Klause reagují roztrpčeným brbláním nebo sdělením, že nejde o stanovisko strany. Pokud osobnostem jeho typu chtějí zabránit ve vzestupu na nejvyšší vrchol, musejí mít po ruce přesvědčivé protiargumenty. Podporujeme naši účast v Afghánistánu, protože to přináší tyto a tyto nezpochybnitelné bezpečnostní záruky pro české občany. Pokud nic podobného říct nemohou, prohrají,“ míní Perknerová. Všímá si i toho, že Okamurova SPD upadá a je jen otázkou času, kdy podle jejího názoru převezmou Ladislav Jakl a Václav Klaus mladší elektorát SPD, vzdálí se ODS a nastoupí českou orbánovskou cestu. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Havel: Měl jsem Klause vyhodit.“ Bombastické svědectví, co prý řekl exprezident

12:11 „Havel: Měl jsem Klause vyhodit.“ Bombastické svědectví, co prý řekl exprezident

Na ČRo Plus v pořadu, do kterého byli pozvaní i další komentátoři, hovořila o Václavu Havlovi noviná…