Je mi trapně, když musíme opilé poslance vyvádět. Jermanová si stěžovala v ČT

04.03.2014 22:43 | Zprávy
autor: ane

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová a předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc byli hosty úterních Událostí, komentářů. V nich došlo na ostrou debatu ohledně alkoholu na půdě Poslanecké sněmovny či omezení času, po který mohou poslanci za řečnickým pultíkem řečnit.

Je mi trapně, když musíme opilé poslance vyvádět. Jermanová si stěžovala v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedové sněmovny Gazdík, Jermanová a Filip

„Doufám, že se nám podaří zakázat alkohol na půdě Poslanecké sněmovny. Je to forma zaměstnání a pokud vím, tak ve veřejném ani v soukromém sektoru to není praxí," je přesvědčená Jermanová. Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jeronýma Tejce ale samotný zákaz nic nevyřeší. „Mně to například režim nezmění, jezdím do práce a z práce autem a sám řídím. Pokud ale nevznikne jasná definice zákazu, tak zákaz sám nic nevyřeší," říká.

Tejc poukazuje na to, že si mohou poslanci alkohol schovávat například v kanceláři či v placatce a kdykoliv si mohou „odskočit" doplnit hladinu alkoholu. Tento argument je ale podle místopředsedkyně sněmovny směšný. „Nejsme nadlidi a měli bychom se chovat jako normální zaměstnanci. Vždyť my zaměstnanci jsme, lidé si nás zvolili. Vaše argumenty mi přijdou silně populistické," pustila se do Tejce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Štěpán Slovák byl položen dotaz

Jak to myslíte s tím socialismem ve zdravotnictví?

Co přesně navrhujete? Podle mě máme dobré zdravotnictví, ale bohužel dost nedostupné – myslím v tom sehnat nějakého odborníka, když ho potřebujete. To hodláte řešit jak? V minulé vládě se vám to teda nepovedlo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

S jejich angličtinou se smějí Turkovi? Sedláčková ukázala na Nerudovou se Zdechovským

10:45 S jejich angličtinou se smějí Turkovi? Sedláčková ukázala na Nerudovou se Zdechovským

DENÍK POSLANKYNĚ Europoslanci Zdechovský (KDU) a Danuše Nerudová (STAN) se vysmívali projevu poslanc…